رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: سال گذشته از محل مالیات بر ارزش افزوده ۷۴ میلیارد تومان در کل کشور جذب شد پیش بینی می کنیم امسال این رقم دو برابر شود.
تاریخ: 21:44 :: 1397/06/17
گردشگری و کشت گیاهان دارویی از ظرفیت های توانمندسازی و افزایش درامد عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: سال گذشته از محل مالیات بر ارزش افزوده ۷۴ میلیارد تومان در کل کشور جذب شد پیش بینی می کنیم امسال این رقم دو برابر شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان امور عشایر،در گردهمایی سراسری مدیران امور عشایر کشور که امروز شنبه در یاسوج […]

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: سال گذشته از محل مالیات بر ارزش افزوده ۷۴ میلیارد تومان در کل کشور جذب شد پیش بینی می کنیم امسال این رقم دو برابر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان امور عشایر،در گردهمایی سراسری مدیران امور عشایر کشور که امروز شنبه در یاسوج برگزار شد، کرمعلی قندالی گفت: تا چند روز آینده در هیات دولت تصویب ۵۰ میلیارد تومان برای تامین یارانه علوفه ای در مناطق حاد دارای کاهش بارندگی و تقویت صندوق توسعه حمایت از بخش کشاورزی عشایر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: جامعه عشایری به لحاظ جمعیت اندک هستند ولی حوزه تأثیرگذاری آنان از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بسیار زیاد است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر با در اختیار داشتن ۲۳ میلیون رأس دام سالانه ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز که ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور است را تولید می کنند.

قندالی اظهار کرد: گردشگری عشایر و کشت گیاهان دارویی از ظرفیت ها و طرح هایی است که برای توانمندسازی و افزایش درامد عشایر در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: ۹۵ درصد سامانه های عرفی عشایر کشور از راه مواصلاتی با مسافتی حدود ۶۶ هزار کیلومتر بهره مند هستند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: تولید سالانه ۲۵۰۰ هزار تن، ظرفیت تولید در کارگاه های تولید کنسانتره تشکل های عشایری است.

قندالی گفت: عشایر کشور بهترین محیطبانان هستند و اگر مناطق بکری هنوز در کشور هستند همین مناطقی است ک عشایر در آنجا حضور دارند.

وی گفت: هر چادر عشایری یک کارگاه تولیدی است که انواع صنایع دستی و مواد لبنی و پروتیینی تولید می شود

باید همه ظرفیت ها را در حمایت از تولید در جامعه عشایری سرمایه گذاری کنیم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر می خواهیم شعار اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم باید همه ظرفیت ها را در حمایت از تولید در جامعه عشایری سرمایه گذاری کنیم.

علی محمد احمدی در گردهمایی سراسری مدیران امور عشایر کشور در کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: عشایر ۱۱ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند و در مقایسه با سایر استان ها جمعیت عشایری استان حفظ شده است.

وی گفت: در هیچ چرخه تولیدی در کشور مانند زندگی عشایر, مصداقی عملیاتی از اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما باید نگاه و راهبردمان به تولیدکنندگانی باشد که با کمترین هزینه بیشترین تولید و بهره وری را دارند.

احمدی گفت: کارخانه تولیدی عشایر همان سیاه چادرهایشان است و تولید کنندگانی هستند که همیشه در خط تولید حضور دارند.

وی افزود: ۱۱ هزار خانوار عشایری با جمعیت ۷۰ هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد زندگی کوچندگی دارند و نگاه ما این است که همه تمهیدات را برای انان فراهم کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برنامه ریزی کرده ایم از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سهم قابل توجه ای به عشایر استان که خط مقدم تولید هستند اختصاص یابد.

احمدی با بیان اینکه ما همیشه حامی عشایر بوده و هستیم تاکید کرد: امروز هم در جمع مدیران امور عشایر کشور قول می دهیم بیش از گذشته از عشایر حمایت و پشتیبانی کنیم.