به منظور آشنایی با ظرفیت‌های علمی و آموزشی انجام گرفت؛
تاریخ: 21:39 :: 1397/06/17
بازدید دانشجویان خارجی ۸۰کشور دنیا از دانشگاه سمنان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، در این بازدید ۸۶ نفر از دانشجویان خارجی با ظرفیت‌های علمی و آموزشیدانشگاه سمنان آشنا شدند. این دانشجویان در قالب یک ترم تابستانه در ایران هستند و در سفر چند روزه به چند استان، از دانشگاه‌ها و مناطقمختلف ایران بازدید می‌کنند. بنا به گفته مسئولان حوزه دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، دانشجویانخارجی، سفیران فرهنگی هستند و باید به طور ویژه […]

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، در این بازدید ۸۶ نفر از دانشجویان خارجی با ظرفیت‌های علمی و آموزشیدانشگاه سمنان آشنا شدند. این دانشجویان در قالب یک ترم تابستانه در ایران هستند و در سفر چند روزه به چند استان، از دانشگاه‌ها و مناطقمختلف ایران بازدید می‌کنند.
بنا به گفته مسئولان حوزه دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، دانشجویانخارجی، سفیران فرهنگی هستند و باید به طور ویژه در حوزه فرهنگی کار کرد.
کمک به شکوفایی اقتصاد آموزش عالی ایران و ارزآوری از جمله مزایای جذب دانشجویان خارجی است ضمن اینکه اگر در این زمینه به صورتمناسبی سرمایه‌گذاری شود درآمد آن از نفت نیز بیشتر خواهد بود زیرا با توجه به امنیت کشورمان متقاضیان زیادی برای تحصیل در دانشگاه‌های کشورمان وجود دارد که باید به خوبی آنها را هدایت کرد.
دانشگاه سمنان دارای بیش از ۱۲۰ دانشجوی خارجی است

برچسب ها: