وزیرآموزش وپرورش:
تاریخ: 22:29 :: 1397/06/16
همه دستگاهها باید امکانات ورزشی را در اختیار دانش آموزان قرار دهند/ توزیع ۳۰۰میلیارد ریال اقلام ورزشی در مدارس کشور

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  عصر امروز  سیدمحمد بطحایی در آئین بدرقه کاروان پویایی، شادابی و سلامتی که به صورت نمادین و همزمان با سراسر کشور در کرج برگزارشد،  با گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدا اظهار کرد: فعالیت های تربیت بدنی با هدف تقویت نشاط و […]

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  عصر امروز  سیدمحمد بطحایی در آئین بدرقه کاروان پویایی، شادابی و سلامتی که به صورت نمادین و همزمان با سراسر کشور در کرج برگزارشد،  با گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدا اظهار کرد: فعالیت های تربیت بدنی با هدف تقویت نشاط و شادابی  در مدرسه  از جمله فعالیت های آموزش و پروش در دولت دوازدهم است که با جدیت پیگیری می شود.

وی افزود: اگر بخواهیم در مسیر توسعه گام برداریم باید فعالیت تربیت بدنی را تقویت کنیم تا افراد با فیزیک مناسب وارد جامعه شوند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال نودمین سالی است که درس تربیت بدنی به عنوان درسی اجبار ی در برنامه درسی مدارس قرار گرفته است.

وی ادامه داد:  در سال جاری با عنایتی که  سازمان برنامه و بودجه داشتند حدود ۳۳میلیارد تومان برای تجهیز  اقلام ورزشی اعتبار گذاشته شده است که همزمان در ۳۲استان کشور توزیع می شود.

بطحایی خاطرنشان کرد: معاون دوم رئیس جمهور نسبت به ورزش دانش آموزان  عنایت ویژه ای دارد اما علیرغم تلاش های انجام شده هنوز با مطلوب فاصله داریم.

وی ازایجاد چمن مصنوعی در مدارس در دستور کار است خبر داد و اظهار کرد: امکانات موجود آموزش وپرورش  با نیاز ها فاصله دارد لذااگر دستگاه ها و سازمان های مختلف به کمک بچه ها نیایند و امکانات خود را در اختیار دانش آموزان قرار ندهند این عدد و رقم ها خیلی تاثیر گذار نیست و مشکلات قامتی در بچه ها وجود خواهد داشت و اگر این اتفاق نیفتد بچه ها نمی توانند آن توانی که برای ورود به شهر نشینی نیاز دارند داشته باشند.

عضو کابینه تدبیر وامید با اشاره به نوع شهرسازی و بنای ساختمان ها  اذعان کرد:  متاسفانه زمین خای خاکی که در گذشته در محل ها وجود داشت وبچه ها فعالیت های ورزشی خود را در آن انجام می دادند امروز وجود ندارد لذا محیط مناسب برای انجام تحرک و انجام حرکات ورزشی وجود ندارد وما شاهد مشکلاتی در ساختار قامتی دانش آموزان هستیم واین مشکل در دختران بسیار بسیار بیشتر  است و آنها در انجام فعالیت های ورزشی محدویت بیشتراساختمان ها شهرساز ی باعث شده دیگر زمین های خاکی وجود نداشته باشد در بخش دختران با مشکلات بیشتری مواجه هستیم.

 وی اضافه کرد: برگزاری این مراسم نمادین است  و ما نباید دلمان به این  مقدار از اقدامات خوش باشد زیرا اگر نهاد ها  به کمک دانش آموزان نیاین  مشکلات ورزشی حل نمی شود و اولیا باید برای تامین امکانات ورزشی از سازمان ها مطالبه گر باشند.

 گفتنی است در این مراسم، وزیرآموزش وپرورش کاروان حامل اقلام ورزشی و بهداشتی را بدرقه کردند.