نشست هماهنگی اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو در کشورهای اسلامی عضو آیسسکو، روز پنجشنبه مورخ ۴ مرداد ۱۳۹۷ با حضور دکتر غلامرضا کریمی و هیأت همراه در دفتر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیرار برگزار گردید.
تاریخ: 0:53 :: 1397/05/23
نشست هماهنگی اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو در شیراز برگزار گردید.

نشست هماهنگی اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو در کشورهای اسلامی عضو آیسسکو،  روز پنجشنبه مورخ ۴ مرداد ۱۳۹۷ با هدف بررسی مقدمات، مسائل و موضوعات مربوط به برگزاری این نشست و انجام آخرین هماهنگی ها برای برگزاری مطلوب این برنامه در محل پایگاه استنادی علوم جهان  اسلام (ISC) در شیراز برگزار شد. این نشست پیرو […]

نشست هماهنگی اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو در کشورهای اسلامی عضو آیسسکو،  روز پنجشنبه مورخ ۴ مرداد ۱۳۹۷ با هدف بررسی مقدمات، مسائل و موضوعات مربوط به برگزاری این نشست و انجام آخرین هماهنگی ها برای برگزاری مطلوب این برنامه در محل پایگاه استنادی علوم جهان  اسلام (ISC) در شیراز برگزار شد.

این نشست پیرو چهار نشست هماهنگی برگزار شده در تهران (در محل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران )، این بار در شیراز و  با حضور دکتر غلامرضا کریمی دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران، دکتر عباس صدری رئیس دفتر منطقه ای آیسسکو در ایران، الهیار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، دکتر علویان مهر رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس، یعقوبی سر پرست معاونت هماهنگی و نظارت مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، و همچنین اعضای هیات رئیسه  ISC به ریاست دکتر محمد جواد دهقانی عضو کمیته اجرایی و رئیس کمیته علوم و تکنولوژی کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در آغاز این جلسه دکتر دهقانی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان و و ارائه گزارشی از آخرین روند هماهنگی های به عمل آمده ابراز امیدواری کرد که این رویداد مهم (اجلاس دبیران کل آیسسکو ۲۰۱۸) با همراهی مقامات برجسته اجرایی کشور به نحو شایسته ای در کشورمان برگزار شود.

دکتر محمد جواد دهقانی به عنوان عضو کمیته اجرایی و رئیس کمیته علوم و تکنولوژی کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد برگزاری اجلاس آیسسکو ویژه دبیران کل کشورهای اسلامی در راستای مرجعیت علمی کشور از ابعاد مختلف علمی دارای اهمیت خاص است که که این امر به تحکیم روابط علمی بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اسلامی کمک خواهد کرد. وی نقش این اجلاس را در ارتقای کیفیت تحقیق و ایجاد یک شبکه پیوسته علمی در سرتاسر کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی مهم دانسته و آن را زمینه ساز سیاستگذاری های صحیح علمی و همکاری ثمربخش آتی میان دانشگاه ها و دانشمندان حوزه های مختلف موضوعی در کشورهای عضو کنفرانس اسلامی عنوان کرد.

در ادامه دکتر کریمی، دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه بنا بود نشست دبیران کل آیسسکو در مراکش برگزار شود، اعلام کرد که با پیگیری های صورت پذیرفته توسط جمهوری اسلامی ایران و اعلام آمادگی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام جهت میزبانی این نشست مقرر شد این دوره از نشست در ایران و درمحل پایگاه ISC برگزار شود. وی با تشکر از تلاش های همه افراد و نهادهای دخیل در این خصوص اعلام کرد که علی رغم کلیه معضلات و کاستی های کشور در مقطع کنونی اقدامات مناسبی صورت پذیرفته است.

در ادامه نیز حاضران در دو قسمت محتوایی و اجرایی، برنامه های خود را برای هرچه بهنر برگزار شدن این رویداد در ایران اعلام کردند.

پیشنهاد برگزاری اجلاس وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی در جمهوری اسلامی ایران توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در آبان ۱۳۹۵ در مراکش به تصویب رسید که با هماهنگی های انجام شده توسط کمیسیون ملی آیسسکو در ایران و همکاری دفتر منطقه ای آیسسکو در تهران در تاریخ ۱۱ و ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ در محل پایگاه استنادی علوم جهان  اسلام (ISC) در شیراز برگزار خواهد شد.

آیسسکو (ISESCO)یک سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی است که در ماه می ۱۹۷۹ در رباط پایتخت مراکش تأسیس شد و ۵۷ کشور اسلامی از جمله ایران عضو این سازمان هستند.