معاون مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت خبر داد:
تاریخ: 0:08 :: 1397/05/19
اجرای ۶ هزار و ۵۵۳ پروژه بهداشتی در کشور با اعتبار ۲۹۰۰ میلیارد تومان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر بابک فرخی با اعلام این خبر گفت: بر اساس تفاهمنامه مشترک بهداشتی بین وزارت بهداشت با استانداران و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۹۵ تعداد ۶۵۵۳ پروژه با زیربنای بیش از دو میلیون متر مربع در کل کشور احداث می شود. اعتبار […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، دکتر بابک فرخی با اعلام این خبر گفت: بر اساس تفاهمنامه مشترک بهداشتی بین وزارت بهداشت با استانداران و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۹۵ تعداد ۶۵۵۳ پروژه با زیربنای بیش از دو میلیون متر مربع در کل کشور احداث می شود. اعتبار کل طرح نزدیک  ۲۹۰۰ میلیارد تومان است که سهم وزارت بهداشت ۱۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: در سال ۹۵ و ۹۶ از سهم اعتباری وزارت متبوع در پروژه های شهری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان و در بخش روستایی ۵۶۰ میلیارد به دانشگاه ها پرداخت شد.

دکتر فرخی بیان کرد: هم اکنون بالغ بر ۲۰۰۰ پروژه به اتمام رسیده که بسیاری از آنها توسط وزیر بهداشت و سایر مدیران به بهره برداری رسیده است.

وی ابراز داشت: وزارت بهداشت از سهم اعتباری تفاهمنامه مشترک که به عهده وزارت بهداشت بوده را درکل کشور بر اساس پیشرفت فیزیکی پروژه ها پرداخت کرده است و بر اساس پیشرفت پروژه هیچ تعهد بر زمین مانده ای بر عهده ندارد، مگر این که پروژه های دارای پیشرفت فیزیکی اضافه شود که در مقابل، وزارت بهداشت هم به تعهدش عمل خواهد کرد.

وی که به همراه معاون بهداشت وزارت بهداشت به اردبیل سفر کرده بود با بیان این که در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هم اقدامات خوبی در بحث پروژه های بهداشتی انجام شده است، افزود: درخصوص پیشرفت فیزیکی پروژه های دانشگاه علوم پزشکی اردبیل حدود ۹۵ پروژه را با حضور وزیر بهداشت تفاهم کردند که حدود ۳۴ پروژه به اتمام رسیده و کلیه تجهیزات مورد نیاز برای آنها در قالب اعتبارات ارسالی به دانشگاه اعطا شده است.

معاون مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه های اردبیل به طور متوسط ۶۱ درصد است که در حوزه روستایی بالای ۷۸ درصد و در حوزه شهری ۴۸ درصد می باشد.

وی ادامه داد: در حوزه اعتبارات عمرانی در قالب تفاهمنامه در سال ۹۵ بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای اردبیل ارسال شد. در سال ۹۶ نیز مبلغ دو میلیارد تومان ارسال شد و از ماده ۳۷ هم مبلغ ۳.۳ میلیارد تومان اختصاص یافته و برای اجرای پروژه های تفاهمنامه مشترک به دانشگاه اردبیل ارسال شد.

دکتر فرخی اظهار داشت: در سفر به استان اردبیل مرکز جامع خدمات سلامت روستای اظماره و مرکز خدمات جامع سلامت شهری ۲۲ بهمن از شهرستان گرمی مورد بازدید قرار گرفتند.

وی ضمن اشاره به اقدامات خوب انجام شده در این دو مرکز گفت:  “اظماره” به عنوان یکی از پروژه های جدید عمرانی به اتمام رسیده  است که در آن پزشک و مامای تیم سلامت و پرسنل بهداشتی حضور موثر داشتند و ارائه خدمت می دادند. در مرکز ۲۲ بهمن هم طرح تحول شهری انجام می شد که به ازای هر ۲۵۰۰ نفر، یک مراقب سلامت حضور داشت و پزشک مرکز و دندانپزشک هم در مرکز حضور داشتند

برچسب ها: