راه اندازی شرکت نوپا
تاریخ: 12:57 :: 1396/05/06
چگونه کسب و کار را شروع کنیم (تقریبا)بدون هیچ پولی!

  برای شروع کسب و کار خودتان هیجان دارید و شیفته ی ایده های خود شده اید بنابراین باید ریسک هایی را هم بپذیرید مانند به خطر افتادن شغل فعلیتان و یا اینکه  شاید مجبور شوید برای مدتی بدون هیچ درآمدی زندگیتان را سپری کنید به هرحال ،یک مانع تدارکاتی پیش روی دارید ،وآن اینکه […]

 

برای شروع کسب و کار خودتان هیجان دارید و شیفته ی ایده های خود شده اید بنابراین باید ریسک هایی را هم بپذیرید مانند به خطر افتادن شغل فعلیتان و یا اینکه  شاید مجبور شوید برای مدتی بدون هیچ درآمدی زندگیتان را سپری کنید به هرحال ،یک مانع تدارکاتی پیش روی دارید ،وآن اینکه پول زیادی در بساط ندارید.

 

دلیل نیاز یک کسب و کار به پول:

 

ابتدا اجازه دهید به دلیل نیاز کسب و کار به پول نگاهی بیاندازیم ، هیچ هزینه استارتاپ واحدی بر ایجاد و کسب و کار وجود ندارد بنابراین کسب و کارهای مختلف نیازهای متفاوتی دارند پس لازم است قبل از انجام کسب و کار و سرمایه گذاری به فکر روش های  برای  جایگزین تامین مالی شرکت باشیم.

 

به موارد زیر توجه کنید:

 

پروانه و مجوز:

بسته به منطقه ایی که در آن هستید ممکن است به کارهای اداری خاص و ریجستری نیاز داشته باشید

 

تدارکات:

آیا شما مواد اولیه خریداری می کنید؟ آیا شما نیاز به کامپیوتر و یا دستگاههای دیگر دارید؟

 

تجهیزات:

آیا شما نیاز به ماشین آلات و یا نرم افزارهای تخصصی دارید؟

 

فضای اداری:

فضای اداری هزینه بر است  و نمی توان نادیده گرفنه شود،مانند هزینه اینترنت و آب و برق

 

هزینه های اجرایی:

برای دیده شدن بازار یابی را فراموش نکنید.

 

هزینه های حقوقی:

برای کسب و کار به وکیل و مشاوره نیاز دارید.

 

کارمندان و پیمانکاران:

وقتی که به تنهایی نمی توانید کسب و کار خود را جلو ببرید پس باید به فکر پرداخت حقوق باشید.

 

بنابراین دو راه برای کسب و کار با سرمایه ی اندک پیش رو دارید: کاهش هزینه های خود ویا افزایش سرمایه از منابع دیگر

 

در اینجا سه گزینه  پیش رو خواهید داشت:

 

1⃣کاهش هزینه شما:

 

گزینه اول شما: برای تغییر مدل کسب و کار ،تقاضای کمتر است،برای مثال اگر به فکر تاسیس موسسه خصوصی هستید باید هزینه کارمندان خود را کاهش دهید ویا اینکه از یک نفربرای تمامی کارهای شرکت استفاده کنیدویا  اگر فضای اداری کافی ندارید می توانید در منزل کار خود را انجام دهید، و یا می توانید در وهله اول هزینه خط تولید را که بیش ازهزینه مد نظرتان است متوقف کنید.اما از برخی از هزینه ها مانند هزینه های حقوقی و یا هزینه های صدور مجوز نمی توان چشم پوشی کرد.بنابر SBA  بسیاری از کسب و کارهای خرد و کوچک با کمتر از 3000 دلار وفراشینزهای 1000 دلاری شروع به کار کرده اند.

 

2⃣بوت استرپ:

 

گزینه  دومتان ایده موسوم به دوره دست گرمی کسب و کار است،به جای رفتن مستقیم به حالت کسب وکار تمام عیار می توانید به کارهای مقدماتی بپردازید،می توانید برای شروع وبلاگی راه اندازی کنید و اگر در قالب خوداشتغالی شروع به کار می کنید از برخی هزینه های گزاف دوری کنید،(و می توانید از یک مالیات سبکتری بهره مند شوید)

 

3⃣برون سپاری:

 

گزینه سومتان برخورداری از منابع خارجی است با این گزینه تمام بودجه استارتاپ دربرخی  بخش های مختلف محقق می شود.اما روش های بالقوه دیگری نیز برای افزایش سرمایه وجود دارد.

 

دراینجا چند منابع بالقوه را معرفی می کنیم:

 

دوستان و خانواده:

سعی کنید از خانواده و دوستان کمک بگیرید حتی اگر ناچیز باشد.

 

سرمایه گذاران فرشته:

سرمایه گذاران فرشته افراد ثروتمندی هستند که ازایده های  کسب وکار پشتیبانی می کنند آنها به طور معمول با مالکیت بخشی از شرکت شروع به سرمایه گذاری می کنند.

 

سرمایه گذاران:

سرمایه گذاران مانند سرمایه گذاران فرشته هستند اما به طور معمول در قالب مشارکت ها یا سازمان ها هستند و به دیده بانی کسب و کارهای حال حاضر می پردازند.

 

سرمایه گذاری جمعی:

اگر با یک ایده خوب و به اندازه کار کنید می توانید بودجه جذب کنید.

 

کمک های مالی  دولت و وام :

چنان چه وضعیت اعتباری مناسبی داشته باشید می توانید از بانک ها وام دریافت کنید،بسیاری از کمک های مالی دولت و وام ها برای کمک به کسب و کارهای کوچک ایجاد شده است.

برچسب ها: