همزمان با سفر رییس جمهوری کشورمان و هیئت همراه به برن و وین؛
تاریخ: 18:22 :: 1397/04/15
چهارمین نشست کارگروه فناوری‌های کارا ایران و اتریش برگزار شد

در سفر رییس جمهوری کشورمان و هیئت همراه به سوئیس و اتریش، علاوه بر بررسی فرصت های همکاری علمی و فناوری میان ایران و سوئیس و امضای تفاهم نامه ها و موافقت نامه های همکاری بین کشورمان و این دو کشور، چهارمین نشست کارگروه فناوری های کارا ایران و اتریش نیز برپا شد. به گزارش […]

در سفر رییس جمهوری کشورمان و هیئت همراه به سوئیس و اتریش، علاوه بر بررسی فرصت های همکاری علمی و فناوری میان ایران و سوئیس و امضای تفاهم نامه ها و موافقت نامه های همکاری بین کشورمان و این دو کشور، چهارمین نشست کارگروه فناوری های کارا ایران و اتریش نیز برپا شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی وفناوری رئیس جمهوری، با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری اسلامی ایران که در قالب هیات همراه رییس جمهوری به سوییس سفر کرده است، فرصتهای همکاری ایران و سوییس در حوزه علم و فناوری بررسی شد.

در این سفر، با در نظر داشتن جایگاه مطلوب کشور سوئیس در شاخص‌های نوآوری جهانی، فرصت های همکاری های فناورانه و علمی بین دو کشور، در دستور کار معاون محترم علمی و فناوری رییس‌جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

براساس این گزارش، در سفر مذکور پس از مذاکرات مشترک هیأت های عالی رتبه دو کشور، دو بیانیه همکاری علمی و بیانیه همکاری بهداشتی و یک موافقتنامه حمل و نقل جاده ای به امضای نمایندگان دو کشور در تاریخ دوازدهم تیرماه به امضا رسید.

رییس‌جمهوری کشورمان و هیات همراه، شامگاه دوازدهم تیرماه، برن پایتخت سوییس را به مقصد وین پایتخت اتریش ترک کردند.

در ادامه این سفر در روز چهارشنبه سیزدهم تیرماه نشست‌های رسمی مقامات عالی دو کشور ایران و اتریش در وین برگزار شد.

در این سفر علاوه بر ملاقاتهای انجام شده بین مقامات دو کشور، پنج سند همکاری در حوزه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، آب، اقتصادی، بهداشت و معدن بین مقامات دو کشور امضا شد.

بنا بر این گزارش، چهارمین نشست کارگروه فناوری‌های کارا ایران و اتریش که با مسئولیت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و ذیل نقشه راه همکاری‌های اقتصادی پنجساله دو کشور صورت می گیرد، همزمان با سفر هیئت بلندپایه ایرانی به اتریش در وین توسط مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی برگزار شد.

نشست صمیمانه با بیش از ۴۰۰ نفر از ایرانیان مقیم اتریش از جمله برنامه‌های دیگر رییس‌جمهوری و هیئت همراه بود که شامگاه دوازدهم تیرماه در هتل محل اقامت رییس‌جمهوری در وین برپا شد.

برچسب ها: