شهردار شیراز خبر داد
تاریخ: 23:15 :: 1397/04/11
تشکیل ستاد هوشمند سازی شهر شیراز

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور در این بازدید با تاکید بر اینکه مدیریت شهری در تامین نیازهای خود به دو مولفه کیفیت و قیمت توجه ویژه دارد، عنوان کرد: قوانین مرتبط با تامین نیازهای شهری متناسب با دو موضوع قیمت و کیفیت ارائه خدمت یا کالا تنظیم می‌شود و صنایع […]

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور در این بازدید با تاکید بر اینکه مدیریت شهری در تامین نیازهای خود به دو مولفه کیفیت و قیمت توجه ویژه دارد، عنوان کرد: قوانین مرتبط با تامین نیازهای شهری متناسب با دو موضوع قیمت و کیفیت ارائه خدمت یا کالا تنظیم می‌شود و صنایع داخلی باید بدنه کارشناسی شهرداری را قانع کنند که محصولاتشان پاسخگوی نیاز شهر است.
وی با بیان اینکه برای هر استان فارسی وجود صنایع الکتریک شیراز شناخته شده است، گفت: زمانی شیراز را به عنوان قطب الکترونیک می‌شناختند اما هم اکنون عمده کارخانه های الکترونیکی مثل مخابرات راه دور ایران تعطیل شده و فقط صنایع الکترونیک باقیمانده است.
شهردار شیراز افزود: در فضای دانشگاهی مطرح است که صنایع الکترونیک همزاد سامسونگ کره است، هرچندکه بخشی از توان این شرکت صرف جنگ و دفاع مقدس شد اما امروز باید بخش تجاری مورد توجه قرار گیرد.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز درحاشیه این بازدید گفت: نیازهای استان باید نسبت به توانمندیهای موجود، از بخش تولید فارس تأمین شود بنابراین باید در عمل نشان دهیم که با حفظ کیفیت مشابه خارجی، اولویت خرید را به تولیدات استانی دهیم.
سیداحمدرضا دستغیب وی حمایت از کالای ایرانی را عامل مهم در حفظ اشتغال دانست و گفت: شورای شهر شیراز اخیرا طرح یک فوریتی به تصویب رسانده که شهرداری و دستگاههای اجرایی را ملزم به تأمین نیازها از محل تولیدات داخلی میکند.
دستغیب وجود صنایع الکترونیک در شیراز را یکی از فرصت های هم در بخش تولید دانست و گفت: این ظرفیت باید خود را بیش از پیش برای تأمین نیازهای داخلی آماده و توان خود را نوسازی کند.
مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک ایران نیز در این بازدید با اشاره به توانمندی این شرکت در حوزه توسعه شهر هوشمند و نیز هوشمند سازی ترافیک، گفت: نزدیک به۲۰۰ شرکت دانش بنیان هم اکنون با حضور نخبگان دانشگاهی در صنایع الکترونیک شیراز فعالیت علمی می‌کنند و شیراز استعداد آن را دارد که در بستر فناوری اطلاعات به شهر هوشمند تبدیل شود.
مهندس عباسی آوند ادامه داد: بخش عمده پوشش مرزهای خاکی وهوایی کشور توسط تجهیزات صاشیراز تولید می‌ شود.
بر اساس این گزارش شهردار شیراز و اعضای شورای شهر از خط تولید کارت‌های هوشمند شامل سیم کارت های تلفن همراه و کارت سوخت خودرو، تولید قطعا ت کنترل فرودگاهی و هواپیما، خطوط تولید قطعات خودرویی، مراکز تولید ابزار کنترل دقیق صنعت گاز و مرکز تولید تجهیزات اپتیک نیز بازدید کردند.

برچسب ها: