وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با همتای آذربایجانی خود گفت:
تاریخ: 22:27 :: 1397/04/11
همکاری های فرهنگی نباید به پایتخت های دو کشور محدود شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در سفر خود به جمهوری آذربایجان با ابوالفضل قارایف همتای آذربایجانی خود دیدار و گفت و گو کرد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: روابط سیاسی ایران و جمهوری آذربایجان در سال های اخیر گسترش بی سابقه داشته و […]

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در سفر خود به جمهوری آذربایجان با ابوالفضل قارایف همتای آذربایجانی خود دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: روابط سیاسی ایران و جمهوری آذربایجان در سال های اخیر گسترش بی سابقه داشته و فصل نوینی در روابط تهران و باکو آغاز شده است.

وی در عین حال تصریح کرد: ظرفیت های زیادی در عرصه فرهنگی بین دو کشور وجود دارد. همچنین علاوه بر روابط مستحکم سیاسی، ریشه های تاریخی و فرهنگی مشترک باعث ایجاد احساس یگانگی بین دو ملت شده است .

صالحی به سخنان روز گذشته رئیس جمهوری آذربایجان که این کشور را وطن ایرانیان خواند، اشاره کرد و گفت: این نگرش یک رویکرد جدید در روابط دو کشور ایجاد می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدارهای مستمر روسای جمهوری و امضای سند های مهم را نشان دهنده روابط بالای دو کشور ، عنوان کرد و افزود: با توجه به سندها و توافقنامه های امضا شده، روابط وزارت فرهنگ دو کشور وارد فصل جدیدی شده است .

صالحی ادامه داد: برگزاری هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان می تواند شروع خوبی برای دوره جدید باشد.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلام و نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام اضافه کرد: این دو اتفاق مهم فرصت خاصی برای گسترش روابط فرهنگی است .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تولید مشترک فیلم بین ایران و جمهوری آذربایجان آغاز شده است و سینماگران ایران آماده برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های آموزشی در باکو هستند. همچنین کار تولید مشترک فیلم بین دو کشور همزمان با هفته فرهنگی آغاز شده است.

برچسب ها: