ستاری در دومین همایش همکاری‌های بین‌المللی اقتصادی و فناوری ایران و اروپا:
ایران در حال گذار به سمت نوآوری و دانش مبتنی بر اقتصاد است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت تراکنش های مالی و دیگر همکاری های سازمانی بین ایران و اروپا گفت: آماده هستیم تا دست در دست کشورهای اتحادیه اروپا، زیرساخت ها و کانال های ضروری برای همکاری اقتصادی و فناوری طرفین تاسیس کنیم. به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی […]

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت تراکنش های مالی و دیگر همکاری های سازمانی بین ایران و اروپا گفت: آماده هستیم تا دست در دست کشورهای اتحادیه اروپا، زیرساخت ها و کانال های ضروری برای همکاری اقتصادی و فناوری طرفین تاسیس کنیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز ۳۱ خردادماه با حضور در دومین همایش همکاری های بین المللی اقتصادی و فناوری ایران و اروپا، طی سخنانی خطاب به حاضران اظهار کرد: اجازه دهید نگاهی سریع به این مسئله بیندازیم که نوآوری در جمهوری اسلامی ایران، چگونه مستولی شده است تا کشور را به سمت یک اقتصاد مبتنی بر خلاقیت، سوق دهد.

وی افزود: شاید بدانید که ایران با بزرگ‌ترین ذخایر گاز و نفت جهان، از نظر منابع طبیعی، غنی است. هرچند این کافی نیست. در سال‌های اخیر توجه خود را به سمت توسعه سرمایه انسانی به‌عنوان محرک رشد، معطوف کردیم.

رتبه ایران در تولیدات علمی ۱۸ مرتبه ارتقا یافته است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به اینکه در خلال دهه‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۶، ایران شاهد پیشرفت در زمینه علوم و فناوری بود، ابراز کرد: رتبه جهانی ایران در تولیدات علمی به طرز چشمگیری از رده ۳۴ به ۱۶ ارتقا یافته است و ایران رتبه اول را در خاورمیانه دارد.

ستاری همچنین بیان کرد: تعداد دانشجویان از ۲٫۴ میلیون به ۴٫۸ میلیون نفر افزایش‌یافته است. این مسئله، ایران را از لحاظ تعداد مهندسان فارغ‌التحصیل در رده ۵ کشور برتر قرار داده است. مشارکت ایران در توسعه فناوری‌های پیشرفته زیستی (بیو)، نانو، انرژی تجدید پذیر، علوم شناختی و سلول بنیادین، رشد بی‌نظیری داشته است.

ایران در حال گذار به سمت نوآوری و دانش مبتنی بر اقتصاد است

وی با تاکید بر اینکه ایران علاوه بر پیشرفت‌های چشمگیر در علوم و فناوری، اکنون در حال گذار به سمت نوآوری و دانش مبتنی بر اقتصاد است، تصریح کرد: این گذار به‌طور کامل در گزارش کنفرانس توسعه و تجارت ملل متحد ((UNCTAD با عنوان “علوم، پیش‌نمای سیاست نوآوری فناوری” (در سال ۲۰۱۷) بررسی‌شده است.

برچسب ها: