درمیثاق نامۀ دانشگاهیان کشور با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تاکید شد؛
تاریخ: 23:40 :: 1397/03/10
به کارگیری تمام توان دولت برای حفظ و تامین عزت، منزلت و منافع حقۀ ملت ایران/ حمایت از توانمندی های غرورآفرین دفاعی جمهوری اسلامی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از معاونان، مدیران، کارکنان وزارت علوم و جمعی ازروسا، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ها برگزار شد، میثاق نامۀ دانشگاهیان کشور با آرمان های حضرت امام خمینی (قدس سرّه) و مقام معظم […]

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از معاونان، مدیران، کارکنان وزارت علوم و جمعی ازروسا، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ها برگزار شد، میثاق نامۀ دانشگاهیان کشور با آرمان های حضرت امام خمینی (قدس سرّه) و مقام معظم رهبری به شرح زیر قرائت شد:
بسمه تعالی
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عهَدُوا اللهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَّن قَضی نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن یَنتَظِر وَ ما بَدَّلُوا تَبدیلاً (احزاب ۲۳)
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر عهدی که با خدا بسته اند وفا کرده اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و برخی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود نداده اند.
سپاس و حمد، خدای بی همتا، که بر ما منّت نهاد، نعمت خمینی بت شکن را به ما ارزانی داشت تا تحت زعامت آن عارف واصل، جاهلیت مدرن را در هم کوبیم و پرچم حاکمیت الله را در جهان معاصر به اهتزاز در آوریم که «جاءَ الحق و زَهقَ الباطل اِنَّ الباطلَ کانَ زَهوقاً».
ابرمردی که، به عهدی که با خدای خود بست بود، صادقانه وفا نمود و با همان ثبات قدم تا پایان کار و دیدار حضرت یار باقی ماند، و با دَم مسیحایی خود به ما نیز ثبات قدم و امید به آینده ای روشن بخشید؛ و امروزه همراه با خلف صالح و جانشین برحقش رهبر فرزانۀ انقلاب «دامت افاضاتُه» و بازخوانی در سیرۀ آن امام هُمام، همان راه و رسم را مُجدانه پی می گیریم.
ما دانشگاهیان ضمن تجدید میثاق با آرمان های بلند حضرت امام خمینی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی «رحمت الله علیه» و بیعت مجدد و مؤکَد با جانشین برحق و حافظ آرمان ها و سیرۀ آن یار سفر کرده، حضرت امام خامنه ای «مُدَّ ظلهُ العالی» توجه همگان را به نکاتی چند معطوف می داریم.
۱- ما نیک می دانیم که آرمان های امام راحل برآمده از آموزه های قرآن و عترت است و هرگز غبار زمان نمی پذیرد و راه به موزۀ تاریخ نمی بَرد. اسلام انقلابی و حاضر در میدان مبارزه با ستمگران را با سکون، رخوت و مرگ چه کار؟ که مبارزه، خود عین طوفندگی، سرزندگی و بقاست و ملت های محروم را نیز با جوشش و پویش خود همراه می کند و علیه مستکبران عالم برمی شوراند.
۲- امام خمینی با طرح اسلام ناب محمدی (ص)، همانا، راه را بر اسلام آمریکائی و حافظ منافع استکباری با دو وجهۀ تفریطی اسلام بی تفاوت و سکولار و وجهۀ افراطی اسلام خشن و تکفیری به خوبی بسته است، و با به صحنه آوردن توان آخرین دین آسمانی برای درمان دردهای دنیای معاصر، ضمن اعتماد سازی میان ملت ها، راه را برای معرفی اسلام تعالی بخش و تدارک آمادگی برای ظهور حکومت جهانی مهدوی به خوبی گشوده است و می رود که طومار مستکبران عالم را به کلی در هم پیچد.
۳- بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی بر این حقیقت تأکید داشتند که محرومان و پابرهنگان، صاحبان اصلی انقلاب و کشورند که همواره در تمام صحنه های حساس حضور مؤثر دارند و لذا باید مورد توجه قرار گیرند. بنابر این هرگونه انحراف از این باور، ایجاد انحراف در مسیر انقلاب و خیانتی آشکار نسبت به آرمان های امام و اسلام محسوب می شود.
۴- مطابق تعالیم تابناک امام خوبی ها، ایجاد گشایش و رفاه برای مردم بویژه مستضعفان، تنها در پرتو خودباوری، خود اتکائی و توجه به توانمندی های داخلی از جمله، اعتماد به نیروی سرشار جوانان مان میسر است نه اعتماد به جبهۀ استکبار به رهبری آمریکای جهانخوار که بقای خود را در فنای انقلاب و نظام اسلامی می بینند و از یک سو مسلمانان بی گناه را در فلسطین، سوریه، عراق، بحرین، یمن، افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی به خاک و خون می کشند و از دیگر سو با طرح تحریم های به اصطلاح فلج کننده علیه ام القرای کشورهای اسلامی، مزوّرانه می کوشند تا ناکارآمدی نظام اسلامی را القاء نمایند. لذا امام حکیم و بصیرمان به درستی، مبارزۀ بی امان با نظام سلطه و عامل اصلی مصیبت ها در جهان و ایران را تا رفع فتنه در عالم، استراتژی همیشگی انقلاب مان برشمردند که باید همواره مورد نظر مردم و مسئولان نظام باشد.

۵- با توجه به خروج غیر مسئولانۀ آمریکا از برجام و ادامۀ مذاکرات با کشورهای اروپائی، ما دانشگاهیان، ضمن حمایت از توانمندی های غرورآفرین دفاعی جمهوری اسلامی، از دولت محترم و دستگاه دیپلماسی کشور مصرانه می خواهیم تا با بکارگیری تمام توان خود، مدبّرانه و شجاعانه، عزت، منزلت و منافع حقۀ ملت شریف ایران اسلامی را تأمین و حفظ نمایند.
۶- نظر به نقش مؤثر دانایی در تولید توانایی، استقلال و اقتدار ملی و بین المللی، توجه ویژه به علم و فناوری در قالب نهضت تولید علم، جنبش نرم‌افزاری و دانش های بومی، برای تدارک اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی و گذر از پیچ تاریخی کنونی و در نهایت، اجرای سیاست های کلی حوزۀ علم و فناوری، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری «مُدَّ ظلهُ العالی» از الزامات اساسی توسعۀ کشور است. بدین منظور تحقق دانشگاه اسلامی و تربیت استادان، محققان و دانشجویان تراز نظام اسلامی از ضروریاتی است که به آمال معمار کبیر انقلاب در بسترسازی انقلاب اسلامی ایران برای حکومت جهانی مهدوی، جامۀ عمل می پوشاند.
در پایان، ما دانشگاهیان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ امام خمینی و شهیدان والامقام و تجدید میثاق با آرمان های بلند امام و رهبری و آمادگی کامل برای تداوم راه حق و عزت آفرین انقلاب اسلامی، از خداوند بزرگ در صورت هر گونه قصور و کوتاهی پوزش می خواهیم و از محضرش خاضعانه طلب می کنیم که توان لازم برای ادامۀ راه تا وصول به قلۀ سعادت و تعالی را به همۀ ما و آحاد ملت ارزانی دارد.
مِن الله التّوفیق و علیه التَّکلان
دانشگاهیان شرکت کننده در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام و رهبری

برچسب ها: