عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: برخی در داخل تلاش دارند با سو استفاده از نوسانات قیمت ارز، سودهای کلانی از واردات خوردهای هیبریدی بدست بیاورند.
تاریخ: 0:17 :: 1397/03/05
لزوم توجه به تولید خودروهای هیبریدی در داخل با تقویت زیرساخت های لازم

حسینی کیا: لزوم توجه به تولید خودروهای هیبریدی در داخل با تقویت زیرساخت های لازم سرویس فرهنگی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: برخی در داخل تلاش دارند با سو استفاده از نوسانات قیمت ارز، سودهای کلانی از واردات خوردهای هیبریدی بدست بیاورند. جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰ جواد حسینی کیا سیدجواد حسینی‌کیا […]

حسینی کیا:
لزوم توجه به تولید خودروهای هیبریدی در داخل با تقویت زیرساخت های لازم
سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: برخی در داخل تلاش دارند با سو استفاده از نوسانات قیمت ارز، سودهای کلانی از واردات خوردهای هیبریدی بدست بیاورند.
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰
جواد حسینی کیا
سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی گفت: ایران خودور قصد دارد، تولید اتومبیل های هیبریدی را آغاز کند و اقدامات خوبی هم انجام داده است؛ بنابراین می توان با امکان تولید داخل افزایشات بی رویه تعرفه واردات را از بین برد.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نکته مهم این است که خودروهای هیبریدی به چند دسته تقسیم می شود، برخی در ظاهر به نام خودرو های هیبریدی وارد می شوند، بمعنای واقعی، هیبریدی نیستند، یعنی بخشی با برق کار میکنند، بعد از آن با سوخت بنزین حرکت می کنند؛ لذا برخی تلاش دارند که تعرفه واردات این خودرو کاهش یابد؛ چراکه این خودرو ها در زمره خودروهای بنزینی قرار می گیرد.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: بنابراین دولت باید میان خودرو های هیبریدی و تنها با نام هیبریدی، تفکیک قایل شود، قرار بر این شده که در خصوص خودروهای هیبریدی کاهش تعرفه صورت بگیرد و در خصوص خودروهای با نام هیبریدی تعرفه بصورت متعادل تعیین شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس افزود: خوروهایی که با نام هیبریدی به بازار عرضه می شوند، همان خوردوهای بنزینی هستند، و به نظر نمی توانند مشکل آلایندگی را برطرف کند؛ لذا نباید افزایش تعرفه صورت بگیرد، اما برخی تلاش دارند تعرفه بالا رود و به استفاده از نوسانات قیمت ارز، پول های کلانی به جیب بزنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بنابراین باید از ظرفیت های داخلی در جهت تولیدهای خودروهای هیبریدی در داخل استفاده کرد و می توان با تقویت زیرساخت های لازم از برون رفت ارز از کشور و ایجاد اشتغال در کشور حمایت کرد./

برچسب ها: