معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی از دو طرح این سازمان برای اشتغال در حوزه صنایع دستی خبر داد.
تاریخ: 23:58 :: 1397/02/21
پیش‌بینی اشتغال ۹۵ هزار نفر در حوزه صنایع دستی/ رشد ۱۹ درصدی صادرات و ۲۵ درصدی فروش صنایع دستی

پویا محمودیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح‌های اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی، گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دو طرح با عنوان اشتغالزایی ۳۵ هزار نفری در رابطه با اشتغال فراگیر و طرح ۶۰ هزار نفری در اشتغالزایی توسعه روستایی در دست اجرا دارد. وی افزود: طرح […]

پویا محمودیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح‌های اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی، گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دو طرح با عنوان اشتغالزایی ۳۵ هزار نفری در رابطه با اشتغال فراگیر و طرح ۶۰ هزار نفری در اشتغالزایی توسعه روستایی در دست اجرا دارد.

وی افزود: طرح اشتغالزایی ۳۵ هزار نفری در شهرها و شهرستان‌ها اجرایی می‌شود و طرح ۶۰ هزار نفری در روستاهای هدف درحال اجرایی شدن است برای اجرای بهتر این طرح، کمک و حمایت ارگان‌ها جهت پرداخت وام تسهیلات روستایی ضروری است.

محمودیان بیان کرد: اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی با رشد بسیار مناسبی همراه بوده است؛ صادرات و فروش این حوزه نیز از رشد قابل توجهی برخوردار است؛ صادرات در انتهای سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ حدود ۱۹ درصد رشد داشته و فروش داخلی نیز در این مدت ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به ویژگی‌های روستاهای هدف برای اشتغالزایی روستایی، ادامه داد: تعداد کارگارهای صنایع دستی، استادکاران و افراد ماهر و متخصص موجود در این روستاها، مهارت‌ها و رشته‌های زنده در این مناطق از ویژگی‌های مهم و اصلی انتخاب روستاهای هدف است و براساس موارد مذکور، آمایش صورت گرفته و میزان اشتغالزایی پیش‌بینی شد.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در پایان با اشاره به بیمه هنرمندان صنایع دستی، افزود: برای اجرای این طرح رایزنی‌های لازم با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در حال انجام است چراکه باید منابع موردنیاز تامین شود