مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: 124 طرح آبرسانی در کشور در حال انجام است که سالانه 2 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار به این طرح ها اختصاص می یابد.
تاریخ: 21:47 :: 1397/02/10
۱۲۴ طرح آبرسانی کشور در حال انجام است

به گزارش فرانیوزآنلاین به نقل از ایرنا، حمید رضا جانباز دوشنبه شب در کارگروه آب سیستان و بلوچستان که در محل استانداری این استان برگزار شد اظهار داشت: برای تکمیل این طرح ها به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است. وی بیان کرد: سهم سیستان و بلوچستان در توزیع اعتبارات در بخش آب […]

به گزارش فرانیوزآنلاین به نقل از ایرنا، حمید رضا جانباز دوشنبه شب در کارگروه آب سیستان و بلوچستان که در محل استانداری این استان برگزار شد اظهار داشت: برای تکمیل این طرح ها به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.
وی بیان کرد: سهم سیستان و بلوچستان در توزیع اعتبارات در بخش آب و فاضلاب نسبت به میانگین کشوری بیشتر است.
وی افزود: دولت تدبیر و امید توجه خاصی به مسائل سیستان و بلوچستان به ویژه آب این استان دارد.
وی تصریح کرد: پارسال از محل اعتبارات ۱۰ و ۱۲ اعتبارات بسیار خوبی به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: وزیر نیرو همیشه دغدغه خاصی به مسائل آب سیستان و بلوچستان دارند.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: برای تامین آب آشامیدنی مردم سیستان و بلوچستان در وزارت نیرو برنامه های جامعی داریم .
جانباز اظهار داشت: تمام نقاط جمعیتی سیستان و بلوچستان احصا شده است که در افق ۱۴۰۵ این نقاط چه میزان به آب آشامیدنی نیاز دارند.
وی افزود: وزارت نیرو برنامه های بلند مدتی برای برطرف کردن مشکلات آب سیستان و بلوچستان دارد که همگی آنها دنبال می شود.
وی تصریح کرد: وزارت نیرو در هر گوشه ای از سیستان و بلوچستان طرح های خوبی یا اجرا کرده و یا در دست اجرا دارد.
وی بیان کرد: مدیران توجه داشته باشند ضمن ضرورت بیان مشکلات در حوزه آب باید به مردم امید دهیم که دولت در کنار آنان است و برای برطرف کردن مشکلات کم آبی از هیچ تلاشی فرو گذار نیست.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تاکید ما بر این است که اگر صرفه جویی در بخش کشاورزی به طور جدی دنبال شود در بلند مدت در تامین آب آشامیدنی کشورهیچ مشکلی نخواهیم داشت.
جانباز اظهار داشت: تکمیل فاضلاب زاهدان و پسماند تصفیه خانه این شهر در اولویت وزارت نیرو قرار دارد.
وی بیان کرد: متاسفانه وضعیت کیفی آب چاه نیمه یک در شمال سیستان و بلوچستان نامناسب است و باید در این زمینه هر چه سریعتر اقداماتی انجام شود.
وی تصریح کرد: چنانچه مشکلات این چاه نیمه برطرف نشود این مشکل به سایر چاه نیمه ها نیز سرایت می کند.
وی افزود: شورای حفاظت سیستان و بلوچستان باید هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن مشکل چاه نیمه شماره یک اقدامات لازم را انجام دهد.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: ضمن توجه به اشتغالزایی در چاه نیمه ها نباید در این مکان ها پرورش ماهی انجام شود زیرا پسماند آن کیفیت آب را پایین می آورد.
جانباز اظهار داشت: وزارت نیرو این آمادگی را دارد تا برای نخستین بار در کشور طرح پایلوت جلوگیری از تبخیر آب در سیستان و بلوچستان اجرایی شود.
وی افزود: کارهای بسیار خوبی در دنیا برای مقابله با تبخیر آب انجام شده که باید از تجربیات آنان در این زمینه استفاده کرد.
وی بیان کرد: در شورای عالی آب مقرر شد تا استانهایی که با مشکل کم آبی مواجه هستند به طور ویژه دیده شوند.
وی خاطر نشان کرد: از محل اعتبارات مختلف تلاش خواهیم کرد تا مشکلات کم آبی سیستان و بلوچستان را بر طرف کنیم.
مشکلات کم آبی سیستان و بلوچستان باحضور حمید رضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، حمیدرضا عدل معاون امور زیربنایی و توسعه سازمان برنامه و بودجه، استاندار، نمایندگان مردم شهرستان های ایرانشهر و زاهدان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی، مدیرعامل آب و فاضلاب شهری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای و شماری از مدیران کل این استان مورد بررسی قرار گرفت.

برچسب ها: