عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تسریع در عملیاتی شدن انعقاد پیمان‌های پولی را در کاهش هزینه مبادلات ارزی موثر دانست
تاریخ: 16:40 :: 1396/12/18
کاهش هزینه مبادلات ارزی با تسریع در عملیاتی شدن انعقاد پیمان‌های پولی

علی قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره انعقاد پیمان‌های پولیگفت:در سال های گذشته دشمنان از هر راهکاری برای تضعیف اقتصاد کشور استفاده کرده اند که تحریم های اقتصادی و بانکی از موارد مشهود آن بوده است. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید از تمامی ظرفیت ها […]

علی قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره انعقاد پیمان‌های پولیگفت:در سال های گذشته دشمنان از هر راهکاری برای تضعیف اقتصاد کشور استفاده کرده اند که تحریم های اقتصادی و بانکی از موارد مشهود آن بوده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید از تمامی ظرفیت ها استفاده کرد تا در نبرد اقتصادی موفق باشیم.کارشکنی آمریکایی ها در زمینه های مختلف ادامه دارد بنابراین باید اتکای مبادلات اقتصادی به دلار مهار شود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تقویت پول ملی تصریح کرد:باید برای حذف دلار از مبادلات اقتصادی برنامه ریزی شود و در این راستا نیز باید به موضوع انعقاد پیمان‌های پولی دو و چندجانبه در برنامه ششم توسعه توجه جدی شود.

کاهش هزینه مبادله ارز مزیت انعقاد پیمان های پولی است

قربانی در ادامه گفت و با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:بدیهی است سطح مبادلات تجاری و اقتصادی ایران با برخی از کشورها بالاتر است بنابراین باید این کشورها در اولویت انعقاد پیمان‌های پولی دو و چندجانبه باشند.کاهش هزینه مبادله ارز از مزایای انعقاد پیمان های پولی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد:بانک مرکزی و وزارتخانه های اقتصاد و امور خارجه باید با هماهنگی در زمینه انعقاد پیمان‌های پولی دو و چندجانبه اقدامات لازم را انجام دهند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:گام های در راستای انعقاد پیمان‌های پولی دو و چندجانبه برداشته شده اما مهم این است این مهم عملیاتی شود در این راستا باید گزارش اقدامات به مجلس ارائه شود./