وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مهمتر از تسهیلات بانکی، بستر سازی برای ایجاد شغل است که باید محیط کسب و کار را برای آن فراهم کنیم.
تاریخ: 23:52 :: 1396/12/07
دکتر ربیعی : مشاغل خانگی به عنوان منبع اشتغال بیش از پتروشیمی برای ما اهمیت دارد

به گزارش فرانیوز آنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر علی ربیعی در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با اشاره به اهمیت مشاغل خانگی گفت: مشاغل خانگی از آنجایی که می تواند شغل و درآمد ایجاد کند به اندازه مشاغل دیگر نظیر […]

به گزارش فرانیوز آنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر علی ربیعی در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با اشاره به اهمیت مشاغل خانگی گفت: مشاغل خانگی از آنجایی که می تواند شغل و درآمد ایجاد کند به اندازه مشاغل دیگر نظیر صنعت پتروشیمی برای ما اهمیت دارد.
وی با بیان این که مشاغل خرد و کوچک هم اکنون به گونه ای در جامعه جا افتاده است که می توان این تفاوت را طی سال های ٩۵ و ٩۶ مشاهده کرد، تصریح کرد: تا چندی پیش به این گونه مشاغل کاذب می گفتند اما خوشبختانه با گفتمان سازی این نوع مشاغل در جامعه جا افتاده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فرایندهای قانونی برای مشاغل خانگی گفت: می توان فرایند ایجاد این نوع مشاغل را بررسی کرد.
وی اظهار کرد: حتی می توانیم این نوع مشاغل را به بیمه های اجتماعی گره بزنیم تا این نوع مشاغل را به مشاغل رسمی گره بزنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: هرچند در گذشته تصور غلطی در دولت ها مبنی بر توسعه اشتغال با رویکرد صنعت کارخانه ای وجود داشت اما خوشبختانه در حال حاضر ذهن تصمیم گیران در جهت ایجاد اشتغال مبتنی بر بنگاه های کوچک تغییر کرده است.

دکتر ربیعی با بیان اینکه بنابراین باید فضای مبنی بر پرداخت تسهیلات صِرف را برای توسعه فضای کسب و کار بشکنیم، ادامه داد: باید به مشاغل خانگی به عنوان منبع اشتغال نگاه کنیم، ما ناگزیر هستیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در سال ۹۷ بتوانیم مشخصا اعلام کنیم از مجموع مشاغل ایجاد شده، سهم مشاغل خانگی چقدر بوده است. ضمن این که باید به گونه ای گزارش ارائه شود که بتوانیم میزان درآمد افراد شاغل در کسب و کارهای خانگی و کیفیت مشاغل این افراد را بسنجیم.

وی در پایان از دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی خواست تا برش ها و رسته های مشاغل خانگی را منطبق با مناطق روستایی و حتی شهرها شناسایی کند.