سرمایه گذاری
تاریخ: 22:59 :: 1396/11/17
اوراق مشارکت ارزی در راه است/ علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بازار ارز و طلا در پیش‌فروش سکه مشارکت کنند

به گزارش فرانیوز آنلاین به نقل از ایرنا ، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه انتشار اوراق مشارکت ارزی توسط بانک مرکزی از گزینه‌های پیش‌بینی شده و جذاب در این زمینه است، اظهار داشت که این اوراق ظرف دو هفته آینده راه‌اندازی و عملیاتی خواهد شد. او تاکید کرد: بر این اساس، سرمایه‌گذاران می‌توانند […]

به گزارش فرانیوز آنلاین به نقل از ایرنا ، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه انتشار اوراق مشارکت ارزی توسط بانک مرکزی از گزینه‌های پیش‌بینی شده و جذاب در این زمینه است، اظهار داشت که این اوراق ظرف دو هفته آینده راه‌اندازی و عملیاتی خواهد شد.

او تاکید کرد: بر این اساس، سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق بانک‌های عامل که جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد، نسبت به تهیه اوراق مشارکت ارزی با شرایط مناسب اقدام کنند.

به گفته مقام مسئول بانک مرکزی علاوه‌بر این گزینه، انتشار اوراق مشارکت ارزی توسط شرکت ملی نفت نیز در دست طراحی است که پس از دریافت مجوزهای لازم، اجرایی و اطلاع‎رسانی خواهد شد.

سیف افزود: به‌علاوه، بانک مرکزی در کنار گزینه‌های متداولی نظیر سپرده گذاری ارزی در بانک‌ها، طرح‌های تکمیلی جذاب دیگری را نیز در دست بررسی و اقدام دارد تا از این طریق سرمایه‌گذاران بتوانند علاوه‌بر ایمن‌سازی دارایی‌های ارزی خود، از نرخ سود مناسبی نیز برخوردار شوند.

رئیس شورای پول و اعتبار تصریح کرد: بانک مرکزی با هدف ایجاد انگیزه اقتصادی بهتر برای بانک‌ها، ترتیبی اتخاذ خواهد کرد که بانک‌ها بتوانند منابع ارزی جمع‌آوری شده را نزد بانک مرکزی با نرخ مناسب سپرده‌گذاری کنند و در این ارتباط بانک مرکزی در جهت حمایت از امنیت سپرده ارزی مردم نزد بانک‌ها اقدام خواهد کرد.

علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بازار ارز و طلا در پیش فروش سکه مشارکت کنند

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به آغاز طرح پیش‌فروش سکه طلا از امروز (سه شنبه) در شعب بانک ملی در سراسر کشور، به مردم و سرمایه‌گذاران توصیه کرد چنانچه علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بازارهای ارز و طلا هستند، در طرح پیش‌‎فروش سکه طلا مشارکت کنند.

برچسب ها: , ,