در شرکت ‌راه‌آهن قزاقستان برگزار شد
تاریخ: 21:46 :: 1396/09/25
توافق ایران، قزاقستان، چین و ترکمنستان برای افزایش حمل و نقل ریلی

خبرگزاری کازینفورم به نقل از واحد مطبوعاتی راه آهن قزاقستان گزارش داد که با امضای این توافقنامه حجم حمل و نقل ریلی در مسیر چین– قزاقستان– ترکمنستان- ایران افزایش خواهد یافت. به گزارش فرانیوز آنلاین به نقل از ایرنا، براساس این گزارش، دیدار چهارجانبه نمایندگان نهاد‌های راه آهن چهار کشور قزاقستان، ایران، چین و ترکمنستان […]

خبرگزاری کازینفورم به نقل از واحد مطبوعاتی راه آهن قزاقستان گزارش داد که با امضای این توافقنامه حجم حمل و نقل ریلی در مسیر چین– قزاقستان– ترکمنستان- ایران افزایش خواهد یافت. به گزارش فرانیوز آنلاین به نقل از ایرنا، براساس این گزارش، دیدار چهارجانبه نمایندگان نهاد‌های راه آهن چهار کشور قزاقستان، ایران، چین و ترکمنستان در شرکت راه آهن قزاقستان برگزارشد و در این دیدار تعیین تعرفه حمل و نقل قابل رقابت در مسیر چین – قزاقستان – ترکمنستان و ایران نیز مورد بررسی قرار گرفت.

نمایندگان چهار کشور حاضر در این دیدار با اشاره به اهمیت دالان بین المللی حمل و نقل ترانزیتی چین– قزاقستان– ترکمنستان– ایران بر ضرورت سازماندهی خدمات کانتینری در این مسیر تاکید کردند.

«سانژار الیوبایوف» معاون امور لجستیکی راه آهن قزاقستان، بر ضرورت فراهم شدن شرایط لازم برای حمل و نقل کانتینری و استفاده از نرخ تعرفه تایید شده برای حمل و نقل محموله و کانتینر‌ها و همچنین انجام اقدامات لازم برای جلب بیشتر صاحبان محموله‌ها به این مسیر تاکید کرد.

در نشست چهارجانبه مسئولان راه آهن‌های ایران، چین، قزاقستان و ترکمنستان همچنین اپراتور‌های مسئول برای سازماندهی قطار‌های کانتینری در مسیر چین– قزاقستان– ترکمنستان– ایران نیز مشخص شد.

در پایان این دیدار پروتکل چهارجانبه از سوی نمایندگان چهار کشور به امضا رسید.