داربی پایتخت
تاریخ: 20:08 :: 1396/08/04
پرسپولیس یک – استقلال صفر/ برد  سرخ‌ها با رکوردشکنی برانکو

داربی ۸۵ پایتخت با برتری یک بر صفر به سود پرسپولیس پایان یافت. به گزارش فرانیوز آنلاین به نقل از ایسنا، دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال از ساعت ۱۶:۴۰ در ورزشگاه آزادی  برگزار شد و پرسپولیس توانست با یک گل رقیب سنتی خود را شکست دهد. سرخپوشان با این پیروزی ۲۰ امتیازی شدند و به رده […]

داربی ۸۵ پایتخت با برتری یک بر صفر به سود پرسپولیس پایان یافت.

به گزارش فرانیوز آنلاین به نقل از ایسنا، دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال از ساعت ۱۶:۴۰ در ورزشگاه آزادی  برگزار شد و پرسپولیس توانست با یک گل رقیب سنتی خود را شکست دهد. سرخپوشان با این پیروزی ۲۰ امتیازی شدند و به رده دوم جدول صعود کرد. استقلال هم با این شکست کماکان با ۹ امتیاز در رده سیزدهم باقی ماند.

علی علیپور در دقیقه ۲۲ از روی نقطه پنالتی تک گل تیمش را به ثمر رساند.

با این برد برانکو به یک رکورد جدید رسید. او به نخستین مربی تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر تبدیل شد که توانسته ۳ بار داربی را ببرد.

روزبه چشمی، فرشید باقری، امید ابراهیمی، فرسید اسماعیلی، وریا غفوری و میلاد ذکی‌پور از استقلال و محسن ربیع خواه، کمال کامیابی‌نیا و حسین ماهینی از پرسپولیس با کارت زرد داور جریمه شدند.

قضاوت این بازی را بیژن حیدری بر عهده داشت.

گزارش نیمه دوم:

این بازی در نهایت با برد یک صفر پرسپولیس به پایان رسید.

در دقیقه ۸۶، روی نفوذ تند و تیز پرسپولیسی‌ها محسن مسلمان پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت خوبی شد که به جای زدن توپ، سایه‌ آن را زد و موقعیت از دست رفت.

​در دقیقه ۷۶، شوت بازیکن پرسپولیس به داخل محوطه جریمه به شکل خطرناکی توسط سید حسین حسینی دور شد.

در دقیقه ۷۴، در شلوغی محوطه جریمه پرسپولیس توپ در موقعیت خوبی به جابر انصاری رسید اما شوت این بازیکن را بیرانوند به صورت درازکش در آغوش گرفت.

در دقیقه ۶۸، توپ ارسالی بازیکنان پرسپولیس از اوت در داخل محوطه جریمه تبدیل به صحنه خطرناکی شد که بازیکنان استقلال توپ را دور کردند.

​در دقیقه ۶۴، بار دیگر بازیکنان پرسپولیس مقابل دروازه استقلال خلق موقعیت کردند که شوت بازیکن این تیم را مدافعان استقلال به اوت فرستادند.

در دقیقه ۶۳، روی اشتباه مجید حسینی، گادوین منشا مقابل دروازه استقلال صاحب توپ شد که شوت او را مجید حسینی در آغوش گرفت.

در دقیقه ۶۲، پاس در عمق بازیکنان استقلال پشت سر مدافعان پرسپولیس مقابل پای جابر انصاری افتاد اما زودتر از او بیرانوند توپ را در آغوش گرفت.

در دقیقه ۶۰، ضربه وحید امیری از روی ضربه ایستگاهی به سمت دروازه استقلال با برخورد به دستان سید حسین حسینی به کرنر رفت. در بازگشت نیز، بشار رسن توپ ارسالی به روی دروازه استقلال را در شلوغی شوت زد که با اختلاف اندکی از بالای دروازه استقلال دور شد.

در دقیقه ۵۶، شوت امید ابراهیمی از پشت محوطه جریمه به راحتی در آغوش بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه ۴۶، ارسال بشار رسن از روی نقطه کرنر با جهش بلند گادوین منشا روی سر مدافعان استقلال همراه شد ولی ضربه سر او با برخورد به بازیکنان استقلال از بالای دروازه به بیرون رفت تا ضربه کرنر تکرار شود.

گزارش نیمه نخست:

در دقیقه ۴۴، شوت امید ابراهیمی از روی ضربه ایستگاهی با اصابت به دفاع پرسپولیس به کرنر فت. ضربه کرنر برگشتی را هم علیرضا بیرانوند به اوت فرستاد تا این موقعیت از دست برود.

در دقیقه ۴۲، اشتباه ذکی پور در دفع توپ، علیپور را در خط دفاع استقلال صاحب توپ کرد که چشمی به زحمت این توپ را دفع کرد.

در دقیقه ۳۸، پاس در عمق خسرو حیدری در محوطه جریمه به وریا غفوری رسید که بیرانوند زودتر از این بازیکن توپ را به کرنر زد.

در دقیقه ۳۵، در حالی که گادوین منشا با سید حسین حسینی تک به تک شده بود، نتوانست از این موقعیت استفاده کند و در ادامه بازیکنان استقلال رسیدند و توپ را دور کردند.

گل: در دقیقه ۲۲، علی علیپور با قرار گرفتن پشت ضربه پنالتی برخلاف جهت پرش حسینی شوت زد و گل نخست پرسپولیس را به ثمر رساند.

در دقیقه ۲۰، سانتر در عمق بازیکنان پرسپولیس پشت مدافعان استقلال به علیپور رسید که در موقعیت تک به تک روزبه چشمی این بازیکن را سرنگون کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.

در دقیقه ۱۵، اشتباه مجید حسینی در دفع توپ منجر به خلق موقعیتی برای پرسپولیس شد که ذکی‌پور به سرعت توپ را به کرنر زد.

در دقیقه ۱۲، سانتر بازیکنان پرسپولیس از روی نقطه کرنر به روی دروازه، در یک ر فت و برگشت به بازیکنان پرسپولیس رسید که شوت بازیکنان این تیم را استقلالی‌ها برگشت دادند.

در دقیقه ۱۱، ارسال امید ابراهیمی از روی ضربه ایستگاهی به داخل محوطه جریمه پرسپولیس، با واکنش خوب علیرضا بیرانوند همراه شد و توپ به اوت رفت.

در دقیقه ۹، دفع اشتباه شجاع خلیل‌زاده در مقابل نقطه کرنر، موجب توپ ربایی علی قربانی شد اما استقلالی‌ها نتوانستند از این توپ بهره لازم را ببرند.

در دقیقه پنج، روی ضد حمله بازیکنان استفلال، پاس خوب خوب شجاعیان پشت مدافعان پرسپولیس به فرشید اسماعیلی رسید و او با ورود به محوطه جریمه پاس در عرضی را برای علی قربانی فرستاد که سید جلال حسینی این تیم را قطع کرد تا خطر از روی دروازه پرسپولیس دور شود.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن (محسن مسلمان ۶۵)، وحید امیری، گادوین منشا (شایان مصلح ۹۱) و علی علیپور (سیامک نعمتی ۸۴).

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، روزبه چشمی، خسرو حیدری (سرور جپاروف ۸۶)، مجید حسینی، میلاد زکی پور، وریا غفوری، امید ابراهیمی، داریوش شجاعیان، فرشید باقری (جابر انصاری ۶۰)، فرشید اسماعیلی و علی قربانی (سجاد شهباززاده ۷۳).

برچسب ها: ,