در جلسه هیات امنای موسسه آموزشی پژوهشی طب انتقال خون مطرح شد:
تاریخ: 6:57 :: 1399/04/09
ایران دومین کشور دارای طرح پلاسما درمانی کووید۱۹ در دنیا است

به گزارش وبدا، در این جلسه دکتر پیمان عشقی؛ مدیرعامل و سرپرست موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون و دکتر مهتاب مقصودلو؛ معاون آموزشی و پژوهشی موسسه و نمایندگانی از هیات امنای وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی حضور داشتند. در ابتدای این جلسه دکتر عشقی به ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان و […]

به گزارش وبدا، در این جلسه دکتر پیمان عشقی؛ مدیرعامل و سرپرست موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون و دکتر مهتاب مقصودلو؛ معاون آموزشی و پژوهشی موسسه و نمایندگانی از هیات امنای وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی حضور داشتند.
در ابتدای این جلسه دکتر عشقی به ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان و موسسه در رابطه با پژوهشهای مرتبط و عملکرد مراکز جمع آوری پلاسمای کووید-۱۹ از بهبود یافتگان این بیماری پرداخت و ضمن تاکید بر تاثیر پلاسما درمانی در بهبود بیماران مبتلا به کووید-۱۹ طبق یافته های بین المللی و مقالات شواهد محور گفت: این برنامه نخست یک طرح پژوهشی بود اما به یک برنامه درمانی وخدمت رسانی ملی برای مقابله با ویروس کرونا بدل شد و اکنون این طرح به قدری گسترده و بزرگ شده است که نیازمند حمایت های دولت است.
دکتر عشقی با تاکید بر اهمیت و مرجعیت تحقیقات انجام شده در مورد تاثیر پلاسمای دریافتی از بهبود یافتگان کووید ۱۹ گفت: ایران دومین کشوری بود که بعد از چین این روش درمانی را آغاز کرد و آمریکا ۱۰ روز پس از ایران این شیوه را آغاز کرد و همین موضوع سبب شده است که پژوهش های موسسه در این رابطه از مرجع های اصلی تحقیقات بعدی باشد.
وی همچنین از انجام ۱۲ طرح پژوهشی مرتبط با کرونا از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد.
در بخش دیگر این جلسه موضوع ادغام موسسه آموزشی پژوهشی طب انتقال خون و سازمان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
در این جلسه گزارشی از اقدامات دبیرخانه موسسه آموزشی پژوهشی طب انتقال خون و پیشنهادهای موسسه نیز ارائه شد.
بنابراین گزارش پیشنهادهای مشترک دبیرخانه هیات های امنای مجامع و شوراهای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در ادامه در راستای اجرای ماده ۲۴، آیین نامه داخلی هیات امنای موسسه مرور شد.
برچسب ها: