مرسدس بنز
تاریخ: 12:01 :: 1396/07/30
مرسدس بنز از چیپ های ساخت هوآوی در خودروهای خود بهره می برد

هم اکنون خودروهای پیشگام دنیا از چیپ‌های الکترونیکی مختلفی برای اهداف مختلف بهره می‌گیرند به همین دلیل امروزه دنیای الکترونیک به خصوص در حوزه تولید چیپ‌های مختلف کاملاً با دنیای خودرو درآمیخته است. شرکت هوآوی که یکی از رهبران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دنیا محسوب می‌شود، فعالیت‌های متنوعی در این حوزه از جمله تولید […]

هم اکنون خودروهای پیشگام دنیا از چیپ‌های الکترونیکی مختلفی برای اهداف مختلف بهره می‌گیرند به همین دلیل امروزه دنیای الکترونیک به خصوص در حوزه تولید چیپ‌های مختلف کاملاً با دنیای خودرو درآمیخته است.

شرکت هوآوی که یکی از رهبران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دنیا محسوب می‌شود، فعالیت‌های متنوعی در این حوزه از جمله تولید چیپ‌های مختلف با اهداف کاربردی متفاوت دارد. مثلاً این شرکت پردازنده‌های معروف Kirin که در محصولاتش مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت مورد استفاده قرار می‌گیرند را خودش تولید می‌کند. شرکت HiSilicon که یکی از زیر مجموعه‌های شرکت معظم هوآوی است فعالیت‌های مربوط به طراحی و تولید چیپ‌های مختلف را دردستور کار خود دارد و چیپ‌های معروف Kirin جزو دستاورد‌های این شرکت بوده است.

با توجه به موفقیت‌های هواوی در حوزه تولید چیپ، شرکت‌های صاحب نامی در دنیا در این حوزه با هوآوی همکاری می‌کنند که یکی از این شرکت‌ها، کمپانی معظم مرسدس بنز است. شرکت بنز طی قراردادی چند ساله هم اکنون در حوزه تولید چیپ‌های مورد نیاز برای خودروی مرسدس بنز به خصوص در حوزه تولید چیپ‌های ارتباطی با هوآوی همکاری نزدیکی دارد.

این اولین بار نیست که هواوی با یک شرکت خودروساز چنین همکاری را آغاز می‌کند. چراکه مثلاً هوآوی با شرکت آئودی هم از این قبیل همکاری‌های تکنولوژیک داشته و ماژول 4G LTE خودروهای این شرکت را نیز تولید کرده است.

هواوی و HiSilicon در این همکاری‌ها با شرکت‌های آئودی و مرسدس بنز که بسیار به کیفیت محصولات خود اهمیت می‌دهند، به جهانیان سطح پیشرفت کیفیت، نوآوری و فناوری تجهیزات خود را نشان داده‌اند.

انتظار می‌رود چیپ Kirin 970 که برای اولین بار از NPU برای پردازش مرتبط با هوش مصنوعی در خود بهره می‌برد در تلفن همراه Mate 10، جلوه دیگری از نوآوری‌های هوآوی در تولید چیپ را به رخ رقبای خود در این حوزه بکشد.

برچسب ها: