سخنگوي صنعت برق از امضاي توافق‌نامه احداث ايستگاه‌هاي شارژ وسايل نقليه برقي در كشور ميان توانير و شركت مپنا خبر داد.
تاریخ: 23:51 :: 1399/01/30
توافق توانیر و مپنا برای احداث ایستگاه‌های شارژ وسایل نقلیه برقی در کشور

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “مصطفی رجبی” گفت: با توجه به توانمندی شرکت مپنا در احداث ایستگاه‌های نقلیه برقی شامل موتورسیکلت، خودرو، اتوبوس و آمادگی شرکت توانیر در تامین برق مورد نیاز و اتصال ایستگاه‌های شارژ به شبکه سراسری، این توافق‌نامه به امضای دوطرف رسیده است. رجبی افزود: بر اساس این توافق‌نامه، شرکت توانیر متعهد […]

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “مصطفی رجبی” گفت: با توجه به توانمندی شرکت مپنا در احداث ایستگاه‌های نقلیه برقی شامل موتورسیکلت، خودرو، اتوبوس و آمادگی شرکت توانیر در تامین برق مورد نیاز و اتصال ایستگاه‌های شارژ به شبکه سراسری، این توافق‌نامه به امضای دوطرف رسیده است.
رجبی افزود: بر اساس این توافق‌نامه، شرکت توانیر متعهد شده است که شرایط فنی و سازوکارهای مورد نیاز اتصال به شبکه ایستگاه‌های شارژ را که محل آنها توسط مپنا اعلام می‌شود، مورد بررسی قرار دهد و نتیجه را به شرکت مپنا اعلام کند.
سخنگوی صنعت برق اظهار امیدواری کرد: این توافق‌نامه منجر به آن شود که در مدت زمانی کوتاهی مکان‌های احداث ایستگاه‌های شارژ به لحاظ فنی و قراردادی مورد بررسی قرار گیرد و باعث اطمینان دارندگان خودروهای برقی از وجود زیرساخت‌های مورد نیاز برای شارژ این نوع وسایل شود.
رجبی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد محدودی ایستگاه شارژ وسایل برقی در کشور وجود دارد، یادآور شد: با امضای این توافق‌نامه، همزمان با توسعه استفاده از وسایل نقلیه برقی، سازوکارهای لازم برای احداث بیشتر ایستگاه‌های شارژ این وسایل فراهم خواهد شد