معاون کل وزارت بهداشت در قزوین:
تاریخ: 19:51 :: 1398/09/29
ایران در سال ۱۴۰۲ کشور اول منطقه در پوشش همگانی سلامت خواهد شد

معاون کل وزارت بهداشت گفت: با تغییر رفتار و رویکردها و تحقق توسعه همگانی سلامت، ایران در سال ۱۴۰۲ به کشور اول منطقه در پوشش همگانی سلامت تبدیل می شود. به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در مراسم معارفه رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین که صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار […]

معاون کل وزارت بهداشت گفت: با تغییر رفتار و رویکردها و تحقق توسعه همگانی سلامت، ایران در سال ۱۴۰۲ به کشور اول منطقه در پوشش همگانی سلامت تبدیل می شود.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در مراسم معارفه رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین که صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین رسالت ما ارتقای سلامت مردم، محافظت از منابع مالی مردم و پاسخگویی توام با تکریم و پوشش همگانی سلامت است.

وی بیان کرد: نظام سلامت چهار هدف عمده دارد که افرایش سلامت جامعه، محافطت از منابع مالی مردم در برابر مخاطرات مالی بیماری ها، پاسخگویی به مردم و رعایت کرامت بیماران از مهمترین آنها است.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور یادآورشد: امروز باید بپذیریم که همه جای دنیا درمان گران است و در ایران هم اگر به طور متوسط ۱۰ تا ۲۵ درصد درآمدها به درمان اختصاص یابد، شهروندان با مشکلات جدی مواجه می شوند.

دکتر حریرچی با بیان اینکه محافظت مالی از مردم در زمان بیماری مهم است، خطاب به مسئولین دانشگاه علوم پزشکی قزوین، گفت: وظیفه تامین سلامت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت استان قزوین امروز به شما سپرده شده و همگی نسبت به آن مسئول هستیم.

معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد: هدف سوم ما پاسخگویی به مردم و ایجاد ارتباط موثر با بیماران است.

وی با تاکید بر ضرورت تکریم بیماران در بیمارستان ها و مراکز درمانی، خاطرنشان کرد: وضعیت تخت های بیمارستانی در استان قزوین نسبت به استان های مشابه، ۱.۶۲ و در کشور ۱.۷۲ است، لذا در این زمینه وضعیت مطلوبی در این استان وجود دارد؛ البته برای سال ۱۴۰۰ باید بر تعداد تخت های بیمارستانی افزوده شود، اما بهتر است که بر کارآمدی و بهره وری تاکید بیشتری داشته باشید.

وی اضافه کرد: ۳۱ درصد تخت های بیمارستانی استان قزوین خالی است، در حالی که باید از آنها استفاده مطلوب تری شود. البته وزارت بهداشت در تامین نیازهایتان کمک خواهد کرد، اما در شرایط کنونی لازم است از امکانات موجود استفاده بهتری شده و در نوبت عصر هم درمانگاه را دایر کنید.

دکترحریرچی ضمن قدردانی از خدمات دکتر مهرام، رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، یادآورشد: خدمات دکتر مهرام، مجاهدانه، سرافرازانه و دلسوزانه بود و ایشان با تواضع و جدیت کار کردند.

وی اظهارکرد: دکتر نامدار، رییس جدید دانشگاه نیز با قبول این مسئولیت، وظیفه خطیری را برعهده گرفته اند، چراکه خدمت رسانی در دانشگاه علوم پزشکی سخت است.

۸۵۳ میلیون بار مراجعه به مراکز درمانی در سال

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه هر ایرانی ۱۰.۳ بار به سیستم پزشکی مراجعه می کند، تصریح کرد: سالانه ۸۵۳ میلیون بار مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی به دلایل مختلف از جمله، تصادف، بیماری، سکته و سرماخوردگی داریم.

وی با بیان اینکه در استان قزوین سالانه ۱۳ میلیون بار مراجعه به بیمارستان ها وجود دارد، گفت: جای خرسندی است که به شریف ترین مردم روی زمین خدمت ارائه می دهیم.

وی اظهار کرد: عملکرد دکتر نامدار، رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی قزوین در حوزه اورژانس بسیار موفق بود و امیدوارم در دانشگاه نیز بتواند با  کار تیمی، خدمات بهتری را ارائه دهد.