برنامه توانمندسازی روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور ۲۴ نفر از روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور به ميزباني موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران آغاز شد.
تاریخ: 22:13 :: 1398/08/08
برنامه توانمندسازی روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد

به گزارش وبدا، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این دوره آموزشی با ابراز خرسندی از برگزاری این دوره در ایران گفت: این دوره پیش از این در کشورهای اروپایی، به ویژه  سوییس برگزار می شد، اما اکنون استادان کشورمان با قابلیت و توانایی بالا، این دوره را با حضور کارشناسان داخلی […]

به گزارش وبدا، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این دوره آموزشی با ابراز خرسندی از برگزاری این دوره در ایران گفت: این دوره پیش از این در کشورهای اروپایی، به ویژه  سوییس برگزار می شد، اما اکنون استادان کشورمان با قابلیت و توانایی بالا، این دوره را با حضور کارشناسان داخلی و خارجی در ایران برگزار می کنند.

دکترایرج حریرچی همچنین با بیان اینکه  هدف جمهوری اسلامی ایران  پوشش ۱۰۰در صدی بیمه درمانی تا سال۱۴۰۴ با کمترین هزینه است به تلاش مسئولان برای ارتقای نظام سلامت اشاره کرد و گفت: براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی سال ۲۰۲۳ ایران ازلحاظ پوشش خدمات ارتقا سلامت اولین کشور منطقه خواهدبود.

وی گفت: در حوزه تشخیص، درمان، توانبخشی و خدمات طب تسکینی، رشد قابل توجهی داشتیم .

دکتر حریرچی مهم ترین چالش سلامت کنونی کشور را حفاظت از منابع مالی و کاهش هزینه های درمانی مردم عنوان کرد و گفت: از۱۳ آبان پوشش بیمه ای برای ۹ درصد ازمردمی که فاقد بیمه هستند، انجام می شود.

رییس موسسه عالی توسعه و تربیت نظام سلامت ایران نیز گفت: این دوره آموزشی با همکاری سازمان جهانی بهداشت و به همت معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، برای اولین بار برای روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران در حال برگزاری است.

دکتر مهدی جعفری، با بیان اینکه شعبه بین المللی این موسسه در کیش دایر است، افزود: ۲۴ نفر از روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور برای حضور در دوره آموزشی انتخاب شدند تا در مدت ۴ روز با بهره گیری از دانش  ۷  استاد بین المللی سازمان جهانی بهداشت، مهارت های مدیریتی خود در نظام سلامت را ارتقاء دهند.

وی افزود: برای آموزش ۶۰ رییس دیگر دانشگاه علوم پزشکی کشور، برپایی ۲ دوره دیگر نیاز است.

استاد آواد ماتارینا مدیر و نماینده نظام بهداشت جهانی درمنطقه مدیترانه شرقی که در این دوره حضور داشت، با بیان اینکه اصلاح نظام سلامت مهم ترین اصلاحات وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی است گفت: یکی ازمهمترین موضوعات این دوره آموزشی، شناخت مولفه های نظام سلامت و پوشش همگانی خدمات با بهره گیری از برنامه های سازمان یافته م مهارت انسانی است.

گفتنی است این دوره آموزشی به مدت ۴ روز تا ۱۰ آبان در مرکز بین المللی موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران ادامه دارد