به همت محققان پارک علم و فناوری کردستان؛
سامانه هوشمند مدیریت پارکینگ‌های شهری رونمایی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کردستان، دکتر سعیدی رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان در مراسم رونمایی از این سامانه هوشمند اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های این سامانه را بهره‌گیری از خلاقیت، نوآوری و فناوری به منظور ارائه خدمات بهتر به شهروندان دانست. […]

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کردستان، دکتر سعیدی رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان در مراسم رونمایی از این سامانه هوشمند اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های این سامانه را بهره‌گیری از خلاقیت، نوآوری و فناوری به منظور ارائه خدمات بهتر به شهروندان دانست.
وی با بیان اینکه توانایی گروه‌های خلاق در پارک علم و فناوری قابل مقایسه با گذشته نیست اضافه کرد: جوانان، نوآوران و فناوران عزیز در پارک علم و فناوری دارای پتانسیل‌های بالایی هستند و باید از طریق اطلاع‌رسانی این اقدامات را برای جامعه شفاف‌سازی کنیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان تاکید کرد: همه باید در راه کسب امنیت و آرامش این دیار سهیم باشیم تا خلاقیت ما منجر به توسعه و عمران شود.
وی خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری نیازمند حمایت مسئولان استان است چرا که، بازخورد حمایت از ایده‌ها به استان کردستان برمی‌گردد و هم‌افزایی در قسمت‌های مشخص شهر مستلزم همراهی و مشارکت همگانی است.
قهرمانی مدیر شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کردستان نیز در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح شهر هوشمند سنندج در سال ۹۲ با انجام مطالعات اولیه کلید خورده است گفت: با شروع به فعالیت پارک علم و فناوری کردستان و حمایتهای بعمل آمده روند مطالعات و عملیات اجرایی این طرح شتاب دوچندانی پیدا نمود.
وی با اشاره به اینکه در شهر هوشمند به ابعاد مختلف زندگی مردم مورد توجه قرار می‌گیرد ادامه داد: باید در طرح‌ها به ملاحظاتی از قبیل شهرنشینی از شهر به روستا، اثرات زیست محیطی، انگیزه اقتصادی، تغییرات جمعیتی و برندسازی شهر بیشتر توجه شود.
مهندس قهرمانی، تدوین مدل مرجع شهر هوشمند را از طریق اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴ دانست و اظهار داشت: به دلیل نزدیکی و شباهت مدل به ساختارهای اجتماعی و فرهنگی کشور ایران و دستگاه حاکمیتی، بسیاری از شهرهای دنیا از آن استفاده می‌کنند.
وی خاطر نشان کرد: در شهر هوشمند کردستان ۱۵۰ فعالیت برای هوشمندسازی شهر سنندج انجام شده که بر اساس استانداردها تعیین شده هر بخش توسط نهادهای مردمی و خصوصی و حاکمیتی اجرا می‌شود و برای هر کدام ظرفیت مناسب جهت ورود سرمایه‌گذار ایجاد شده است.
مهندس قهرمانی، درباره پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای ۱۵۰ فعالیت گفت: در سامانه شهر هوشمند برای ۴۵۰ فارغ‌التحصیل آی تی به صورت مستقیم و برای ۱۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود. قهرمانی آغاز فعالیت این سامانه را ۲ ماه بیان کرد و در ادامه افزود: ۶ ماه دیگر برای راه‌اندازی کامل این سامانه زمان نیاز است و همچنین در فاز بعدی با هوشمندسازی سنسورها از احتمال خطاها جلوگیری می‌شود