۳۰ میلیارد تومان از بهای برگ سبز چای به چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شد.
تاریخ: 13:01 :: 1398/02/29
برداشت ۴۴ هزار تن برگ سبز چای بهاره/ ۳۰ میلیارد تومان به چایکاران پرداخت شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان چای امروز گفت: تا امروز ۳۰ میلیارد تومان از بهای چین بهاره برگ سبز چای به چایکاران شمال کشور پرداخت شد. حبیب جهانساز با اشاره به اینکه امسال روند پرداخت بهای برگ سبز به چایکاران راضی کننده است […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان چای امروز گفت: تا امروز ۳۰ میلیارد تومان از بهای چین بهاره برگ سبز چای به چایکاران شمال کشور پرداخت شد.

حبیب جهانساز با اشاره به اینکه امسال روند پرداخت بهای برگ سبز به چایکاران راضی کننده است افزود: بهای برگ سبز چای هر ۵ روز یکبار، به حساب چایکاران واریز می شود.

وی گفت: چایکاران شمال از نهم اردیبهشت، آغاز چین بهاره تا امروز ۴۴ هزار تن برگ سبز به ارزش ۱۴۲ میلیارد تومان از باغ هایشان برداشت کردند که ۹۸ درصد آن درجه یک بود.

رئیس سازمان چای افزود: امسال به رغم تاخیر ۱۰روزه در آغاز چین بهاره  برگ سبز از باغ های شمال، برداشت این محصول حدود ۱۵درصد افزایش یافته است.

حبیب جهانساز گفت: چین بهاره برگ سبز چای تا پایان اردیبهشت ادامه دارد و پیش بینی می شود چایکاران در این مدت ۳ هزار تن برگ سبز دیگر برداشت کنند.

وی اعلام کرد: تاکنون ۹ هزار تن چای خشک در ۱۶۰ کارخانه فرآوری گیلان و مازندران تولید شد.

قیمت هر کیلوگرم برگ سبزچای درجه یک ۳هزار و  ۲۷۵تومان و درجه دو، هزار و ۸۴۹تومان است.

برگ سبز چای درسه مرحله ی بهاره، تابستانه و پائیزه برداشت می شود