زیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه بررسی و ساماندهی بازار:
تاریخ: 23:06 :: 1398/02/23
قیمت و موجودی ۱۰۰ قلم کالای اساسی و پرمصرف روزانه رصد می شود

به گزارش شاتا، رضا رحمانی در جلسه بررسی و ساماندهی بازار که با حضور اعضای هیات مدیره اتاق اصناف برگزار شد، با بیان اینکه کشور در جنگ اقتصادی است و هر کسی برای مقابله با گرانی همراهی نکند با دشمن همکاری کرده است، گفت: حضور اصناف در نظارت بر بازار باید جدی باشد، اینکه تکرار […]

به گزارش شاتا، رضا رحمانی در جلسه بررسی و ساماندهی بازار که با حضور اعضای هیات مدیره اتاق اصناف برگزار شد، با بیان اینکه کشور در جنگ اقتصادی است و هر کسی برای مقابله با گرانی همراهی نکند با دشمن همکاری کرده است، گفت: حضور اصناف در نظارت بر بازار باید جدی باشد، اینکه تکرار کنیم اکثرا بازاری ها انسان های خوبی هستند، مشکلی حل نمی شود و باید با متخلفین هر چقدر هم تعدادشان اندک باشد، برخورد کرد.
او با اشاره به دستورش به معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ارائه تحلیل منطقی از وضعیت سه ماه آتی بازار، افزود: سازمان حمایت مصرف کنندگان وتولیدکنندگان باید با ایجاد ساختار، حدود ۱۰۰ قلم کالای اساسی و پرمصرف را روزانه رصد و وضعیت قیمت و موجودی بازار و شرکت ها را کنترل کند و از تولید تا عرضه محصولات را تحت پوشش نظارت و کنترل خود درآورد.
رحمانی همچنین از معاونین خود خواست که چرایی افزایش قیمت کالاهایی همچون ماکارونی، تن ماهی، برنج و… را بررسی و گزارش آن را ارائه کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برخی اظهارنظر ها که منجر به التهاب در بازار می شود، افزود: برخی از مسوولان اتحادیه ها موضع مسوولانه ای نمی گیرند و در مصاحبه ها وضعیت را بر خلاف واقعیت جلوه می دهند.
او با بیان اینکه اتاق های اصناف باید محکمتر از قبل پای کار بیایند، گفت: باید کنترل عمده فروشی ها مورد توجه قرار گیرد و ساختار نظارت نیز در میان مدت از حالت سنتی به نوین تغییر یابد، در عین حال امروز نیاز داریم که نظارت را جدی تر از گذشته داشته باشیم.
رحمانی تاکید کرد: فضاسازی ها نشان می دهد که جنگ روانی پیشاپیش جنگ اقتصادی حرکت می کند و برخی با فضاسازی بازار را بهم می ریزند