رﺋیس سازمان شیلات ایران حرکت جامعه صیادی را در ایجاد شیل و استخر تکثیر طبیعی ماهی سفید دریای خزر برای بازسازی ذخایر آبزیان مهم دانست و حمایت شیلات را از این حرکت آگاهانه و دوراندیش جامعه صیادی اعلام کرد.
تاریخ: 21:33 :: 1398/01/10
حمایت شیلات ایران از تکثیر طبیعی ماهی سفید دریای خزر

۱۳۹۸/۰۱/۰۹ رﺋیس سازمان شیلات ایران حرکت جامعه صیادی را در ایجاد شیل و استخر تکثیر طبیعی ماهی سفید دریای خزر برای بازسازی ذخایر آبزیان مهم دانست و حمایت شیلات را از این حرکت آگاهانه و دوراندیش جامعه صیادی اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از شیلات مازندران، دکتر نبی […]

۱۳۹۸/۰۱/۰۹

رﺋیس سازمان شیلات ایران حرکت جامعه صیادی را در ایجاد شیل و استخر تکثیر طبیعی ماهی سفید دریای خزر برای بازسازی ذخایر آبزیان مهم دانست و حمایت شیلات را از این حرکت آگاهانه و دوراندیش جامعه صیادی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از شیلات مازندران، دکتر نبی اله خون میرزایی در دومین روز از سفر خود به استان مازندران از صید ماهیان استخوانی توسط صیادان پره، در محل شرکت تعاونی پره اسلامی در فرح آباد شهرستان ساری بازدید کرد.

وی در این بازدید تلاش و کوشش جامعه صیادی را در تامین پروتئین مورد نیاز جامعه را ستود.

وی جامعه صیادی را همکار سازمانی شیلات و حرکت جامعه صیادی را در ایجاد شیل و استخر تکثیر طبیعی ماهی سفید دریای خزر برای بازسازی ذخایر آبزیان مهم دانست و حمایت شیلات را از این حرکت آگاهانه و دوراندیش جامعه صیادی اعلام کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: امروز شاهد ایجاد واحدهایی در جایگاه های پره با اهداف دومنظوره صید و صیادی و تفریحی – توریستی  در استان مازندران هستیم که می تواند در ایجاد درآمد برای صیادان در فصل غیرصید بسیار موثر باشد.

دکترخون میرزایی در پایان درپاسخ به درخواست جامعه صیادی برای حل مشکلات کاهش نرم بیمه سختی کار تصریح کرد: تلاش داریم تا از طریق مراجع ذیربط مشکلات بحق جامعه صیادی پیگیری و مرتفع نماﺋیم و این از اولویت های کاری ماست ، البته تشکل های صیادی هم باید از طریق تعامل با دست اندرکاران و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و اراﺋه مستندات و مدارک پیگیر مشکلاتشان باشند.

رﺋیس سازمان شیلات ایران از ایجاد شیل و استخر تکثیر طبیعی بچه ماهی سفید در مجاورت جایگاه شرکت تعاونی صیادی پره اسلامی بازدید و لاروهای تکثیرطبیعی که حاصل تلاش مشترک شیلات و جامعه صیادی بود رامشاهده کرد.

در این دیدار مدیرکل شیلات استان مازندران گفت: تعداد ۵۴ شرکت تعاونی پره با حدود ۴۰۰۰ صیاد به صید ماهیان استخوانی در سواحل مازندران می پردازند.

وی افزود: از ابتدای صید ،میزان صید از مرز ۶ هزار تن گذشته که ارزش اقتصادی آن ۲۲۰ میلیاردتومان بوده و ازلحاظ وزنی ۱۷۵ درصد افزایش داشته است.