توسط یک شرکت دانش بنیان ؛
تاریخ: 1:31 :: 1397/12/24
نیاز صنعت کامپوزیت کشور با فناوری رزین تامین شد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، حمیدرضاموحد مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی فراپل جم درباره تولید این محصول دانش بنیان گفت : تولید رزین های پلیستر غیراشباع از حدود ۴۰ سال پیش در دنیا شروع شده بود اما فناوری تولید آن در کشور وجود نداشت اما با توجه […]

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، حمیدرضاموحد مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی فراپل جم درباره تولید این محصول دانش بنیان گفت : تولید رزین های پلیستر غیراشباع از حدود ۴۰ سال پیش در دنیا شروع شده بود اما فناوری تولید آن در کشور وجود نداشت اما با توجه به نیاز موجود در کشور ،ما توانستیم با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و روش مهندسی معکوس این فناوری را در کشور تولید کنیم .

وی درادامه درباره کاربرد این محصولات دانش بنیان گفت : با تولید این رزین ها نیاز صنایع کامپوزیتی رفع شده و محصولات با کیفیت نمونه های خارجی در دسترس متقاضیان داخلی قرار می گیرد .

موحد با اشاره به این موضوع که این شرکت دانش بنیان از سال ۸۲ فعالیت خود را آغاز کرده است گفت : شرکت فراپل جم تولید کننده دانش بنیان انواع رزین های صنعت با استفاده از ماشین آلات تولیدی، تجهیزات آزمایشگاهی و جدیدترین فرمولاسیون های روز دنیا  موفق به تولید انبوه و یکنواخت انواع رزین های پلی استر غیر اشباع شده است .

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره صادرات محصولات این شرکت گفت :تولیدات این شرکت دانش بنیان زمینه کاهش وابستگی کشور به واردات رزین های موردنیاز در صنعت فایبرگلاس را فراهم کرده و موفق به صادرات گسترده محصولات خود به کشورهای منطقه از جمله ارمنستان و مسقط شده است.

موحدهمچنین به ایجاد این شرکت در یک منطقه محروم اشاره کرد و گفت : تولیدات این شرکت دانش بنیان در صورت تولید انبوه صرفه ارزی بسیاری خواهد داشت زیرا از واردات نمونه خارجی این محصولات جلوگیری می کند .

وی همچنین به فعالیت های این شرکت در جهت تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره کرد و گفت : در راستای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه ما تفاهم نامه ای را با دانشگاه آزاد اسلامی واحد مجتمع یادگار امام شهر ری منعقد کرده ایم .

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان همچنین گفت : ما در قالب تسهیلات از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تسهیلاتی را دریافت کرده ایم اما باتوجه به مشکلات واردات مواد اولیه و انتقال ارز نیازمند حمایت بیشتری هستیم .