داخل شرکت هوآوی، جایی که کیفیت بالاترین اولویت است
تاریخ: 23:14 :: 1396/07/07
داخل شرکت هوآوی، جایی که کیفیت بالاترین اولویت است

در دنیای رقابتی و تکنولوژیک گوشی‌های هوشمند، این امضاها به نوعی نشان دهنده ارزش هر برند بوده و انتظار کاربران از آن برند را نشان می‌دهند. مثلاً برخی برندها به دلیل طراحی زیبایشان معروف هستند و برخی دیگر به دلیل اکو سیستم نرم افزاری گسترده‌شان ولی امضای هوآوی، کیفیت محصولاتش است. در عصر گذشته تلفن […]

در دنیای رقابتی و تکنولوژیک گوشی‌های هوشمند، این امضاها به نوعی نشان دهنده ارزش هر برند بوده و انتظار کاربران از آن برند را نشان می‌دهند. مثلاً برخی برندها به دلیل طراحی زیبایشان معروف هستند و برخی دیگر به دلیل اکو سیستم نرم افزاری گسترده‌شان ولی امضای هوآوی، کیفیت محصولاتش است.

در عصر گذشته تلفن همراه کیفیت معادل دوام معنا می‌شد. امروز در دنیای گوشی‌های هوشمند هوآوی دوباره کیفیت را معنا کرده و این امر با آمار رسمی منتشر شده در ارتباط با این شرکت همخوانی دارد. برای شرکتی که برندهای رقیب خود را شکست داده و هم اکنون در جایگاه سوم – بر مبنای برخی آمارها دوم – با شاخص سهم بازار در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند قرار گرفته، پر واضح است که تعهد آن به فرهنگ حفظ کیفیت در محصولاتش موجب این شهرت و موفقیت در این صنعت پر رقابت شده است.

هوآوی استانداردهای سخت کیفی را در تولیدات خود مد نظر قرار داده تا مطمئن باشد هیچ محصول بی کیفیتی در اختیار مشتریان قرار نخواهد گرفت. وجود یک سیستم مدیریت کیفیت یا QMS در تمام فرآیندهای تولید محصولات هواوی این اطمینان ایجاد می‌کند که این فرآیند هر روز از روز قبل از لحاظ کیفیت بهتر عمل می‌کنند. این سیستم کل فرآیندهای مرتبط به تولید محصولات، حتی مواد اولیه را زیر نظر دارد. برای تست‌های مختلفی چون تست کیفیت دوربین‌ها یا کم کردن میزان شکستن گوشی‌ها در صورت افتادن روی زمین به رقم کمتر از 1 عدد در 3000 عدد هزینه‌های بسیار زیادی صرف شده و می‌شود. فرهنگ هواوی در حفظ کیفیت روی کارکنانش هم تاثیر گذاشته به خصوص مهندسان و کارکنان خدمات مشتریان که در لبه تماس مستقیم با مشتریان هوآوی هستند.

طی سال گذشته چند اتفاق رخ داده که کیفیت و دوام تجهیزات هوآوی را به خوبی نشان داد. مثلاً اخیراً در ژوهانسبورگ مردی گوشی هوآوی خود را در یک مجتمع خرید گم کرد و در حالی آن را در پارکینگ آن مجتمع یافت که چند ماشین از روی آن رد شده بودند! با این وجود تنها محافظ مانیتور آن شکسته بود و نه خود شیشه مانیتور و این امر صاحب آن گوشی را بسیار متعجب ساخت! داستان‌هایی نظیر این بسیار در سراسر دنیا اتفاق افتاده و موجب شده هوآوی در دیدگاه عموم مشتریان در دنیا به عنوان برندی که گوشی‌های با کیفیت بالا تولید می‌کند شناخته شده است.

یو چنگدونگ، مدیر عامل بخش مشتریان تجاری هواوی در این ارتباط می‌گوید: “کیفیت در هواوی اولویت بیشتری نسبت به درآمد و هزینه داشته و همیشه بالاترین اولویت ما بوده است. با توجه به این امر فرهنگ مهندسی در هوآوی استانداردهایی بالاتر از حد متوسط صنعت را مد نظر قرار می‌دهد. ”

هوآوی به صورت جدی سیستم مدیریت کیفیت خود را از طراحی‌های اولیه محصول، تحقیق و توسعه، تامین مواد اولیه تا تولیدات آزمایشی آنها با فرآیندهای هوشمند و اتوماتیک به کار گرفته تا از کیفیت محصولات مطمئن باشد. استانداردهای جهانی که هواوی آنها را ایجاد کرده از استانداردهای اجباری اروپا و آمریکا بالاتر است. با توجه به اینکه هوآوی جزو معدود تولید کنندگان تلفن همراه است که هم سخت افزار و هم نرم افزارهای تلفن‌های همراه خود را، خود تولید می‌کند و همواره سعی دارد استانداردهای کیفی آنها را ارتقا ببخشد، کیفیت گوشی‌های این شرکت در بخش‌هایی مانند کارایی بالا، مصرف کم انرژی برای طولانی کردن عمر باتری، دوربین‌های دوگانه و مواردی از این دست بسیار قابل قبول است.

بر مبنای آمار IDC در سه ماهه دوم 2017 میزان تولید گوشی‌های هوشمند هوآوی 38.4 میلیون عدد افزایش یافته و آن را از این حیث در بین برندهای تراز اول دنیا در این بازار قرار داده است.

 

 

برچسب ها: