نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در شیراز گفت: فاینانس چهار طرح در استان فارس توسط شورای اقتصاد تایید شده و این طرح ها در صف گشایش اعتبار اسنادی برای اخذ وام بین المللی هستند.
تاریخ: 1:52 :: 1397/11/13
چهار طرح فاینانس استان فارس در صف گشایش اعتبار است

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس؛ بابک دائی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی این استان طی سخنانی اظهار داشت : این طرح‌ها شامل پروژه راه‌آهن شیراز _ بوشهر، نیروگاه لامرد، نیروگاه بازیافت حرارتی کارخانه سیمان فیروزآباد و نیروگاه جنوب فارس است که  اعتبار فاینانس آن به ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون […]

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس؛ بابک دائی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی این استان طی سخنانی اظهار داشت : این طرح‌ها شامل پروژه راه‌آهن شیراز _ بوشهر، نیروگاه لامرد، نیروگاه بازیافت حرارتی کارخانه سیمان فیروزآباد و نیروگاه جنوب فارس است که  اعتبار فاینانس آن به ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار است.

وی با بیان اینکه علاوه بر این چهار طرح که در صف گشایش اعتبار قرار داشته، هفت طرح استان فارس گشایش اعتبار نزدیک به ۳ میلیارد دلار داشته است، عنوان کرد: این هفت طرح شامل تولید شمش آلومینیوم جنوب، فولاد نی‌ریز، سیمان خاکستری نی‌ریز، توزیع برق، جمع‌آوری فاضلاب ۶ شهر استان فارس، خط دو قطار شهری شیراز، طرح دو بیمارستان نمازی شیراز است. 

دائی در ادمه  افزود: در مجموع ۱۱ طرح استان فارس نزدیک به شش میلیارد دلار اعتبار فاینانس دارد که هفت طرح آن گشایش اعتبار شده و چهار طرح نیز در صف گشایش اعتبار قرار دارد.

گفتنی است،  قرارداد‌های فاینانس به این مفهوم هستند که یک بانک یا موسسه تجاری خارجی وامی را به‌ منظور عملیات معینی به کشور و یا شرکت مشخصی پرداخت کرده و در واقع کنترلی روی هزینه کردن آن ندارد. بنابراین تعهدی نیز برای به ثمر نشستن طرح نداشته و در سررسید‌های تعیین‌ شده‌، اصل‌ و فرع آن را از طرف قرارداد و یا بانک تضمین‌کننده قرارداد دریافت می‌کند

برچسب ها: