وزیر راه وشهرسازی:
تاریخ: 23:52 :: 1397/11/08
منطقه یک آزادراه تهران-شمال تابستان ۹۸ آماده بهره‌برداری می‌شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درجریان بازدید از آزادره تهران-شمال در جمع خبرنگاران از آماده‌سازی قطعه یک آزادراه تهران-شمال برای بهره‌برداری در تابستان ۹۸ خبر داد و گفت: امروز از منطقه یک آزادراه تهران-شمال به طول ۳۲ کیلومتر به همراه رئیس بنیاد مستضعفان و سایر […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درجریان بازدید از آزادره تهران-شمال در جمع خبرنگاران از آماده‌سازی قطعه یک آزادراه تهران-شمال برای بهره‌برداری در تابستان ۹۸ خبر داد و گفت: امروز از منطقه یک آزادراه تهران-شمال به طول ۳۲ کیلومتر به همراه رئیس بنیاد مستضعفان و سایر مسئولان و دست اندرکاران این پروژه به عنوان یک پروژه فاخر مهندسی عمران کشور بازدید شد.

وی افزود: تمامی فناوری‌های روز جهان در این پروژه استفاده شده و عملیات اجرایی به صورت مشترک بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان و همچین پیمانکاران داخلی به صورت هماهنگ و یکپارچه اجرا می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: علاوه بر در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، باید اقدامات باقی مانده براساس استانداردها انجام شود.

به گفته وزیر راه وشهرسازی بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال به طول ۳۲ کیلومتر باعث کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر و ۲۰ دقیقه‌ای زمان تا سه‌راهی شهرستانک می‌شود.

وی با باشاره به عوامل تاثیرگذار و طولانی شدن مدت اجرای آزادراه تهران-شمال بیان داشت: عوامل رکود زیادی بر این پروژه تحمیل شد و معارضین متعددی بر این پروژه وجود داشت، از طرفی آزادراه تهران-شمال در سنوات گذشته در اولویت پروژه‌های عمرانی دولت قرار نداشت بلکه در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ یک دوره فعالیت چشم‌گیر صورت گرفت که منجربه احداث و بهره‌برداری از منطقه ۴ شد، اما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید عملیات اجرایی بر روی منطقه یک و ۲ بدون وقفه از سال ۹۳ شکل گرفت که با مشاهده روند اجرایی پروژه هیچ یک از نقاط تعطیل نبوده است.

اسلامی با اشاره به مناطق ۲ و ۳ آزادراه تهران-شمال بیان داشت: این ۲ منطقه از پل‌ها و تونل‌های بزرگ و متعددی تشکیل شده است و در راستای احداث آن‌ها در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران هستیم که براساس پیش‌بینی‌های انجام شده که ۴ سال زمان و ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد