دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی:
تاریخ: 20:42 :: 1397/10/16
ایجاد مجموعه‌ای از زنجیره تامین دانش ساخت ماهواره در دانشگاه‌های کشور

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بحث بورسیه خارجی در بعضی از حوزه های تخصصی فضایی وجود دارد، بیان کرد: شرایط بورسیه دانشجویان در کشور وجود […]

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بحث بورسیه خارجی در بعضی از حوزه های تخصصی فضایی وجود دارد، بیان کرد: شرایط بورسیه دانشجویان در کشور وجود دارد ولی باید تلاش کنیم به جای توسعه بورسیه از توان دانشجویان و اساتید داخلی در کشور بهره مند شویم.

وی افزود: برنامه های خوبی برای دانشگاه ها داریم و تمایل داریم که دانشگاه های ما با دانشگاه های دیگر کشورها همکاری داشته باشند.

به گفته منطقی، سه پلتفرم ماهواره ای برای دانشگاه ها تعریف کرده ایم تا با این کار هم افزایی ایجاد کنیم و بتوانیم به اهداف پژوهشی خود نایل شویم. ضمن این که از نخبگان ایرانی خارج از کشور نیز استفاده کنیم تا با ما در زمینه های مختلف همکاری داشته باشند.

وی همچنین تصریح کرد: قرار است شرکت های دانش بنیاد در یک شبکه تبادل اطلاعاتی و محصولی با معاونت علمی و دانشگاه ها ارتباط داشته باشند.

برچسب ها: