رایزن بازرگانی ایران در اندونزی با اشاره به آمار منتشر شده از سوی گمرک ایران گفت: صادرات کشورمان به اندونزی طی 8 ماهه سال 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 37.6 درصدی همراه بوده است.
تاریخ: 21:58 :: 1397/10/02
پیشروی کالاهای ایرانی در بازار آسیای جنوب شرقی

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، انور کمری با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران صادرات کشورمان به اندونزی در ۸ ماهه سال جاری به ۴۷۶ میلیون دلار رسید که در مقایسه با ۳۴۶ میلیون دلار دوره مشابه سال قبل، نشان‌دهنده ۳۷٫۶ درصد رشد […]

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، انور کمری با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران صادرات کشورمان به اندونزی در ۸ ماهه سال جاری به ۴۷۶ میلیون دلار رسید که در مقایسه با ۳۴۶ میلیون دلار دوره مشابه سال قبل، نشان‌دهنده ۳۷٫۶ درصد رشد ارزشی و ۹ درصد رشد وزنی است.

وی افزود: فلزات معمولی شامل آهن و فولاد با ۲۸۰ میلون دلار صادرات و ۶۷ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در صدر اقلام صادراتی به اندونزی قرار دارد. پس از آن سوخت‌ها و روغن‌های معدنی و قیری با ۱۶۵ میلیون دلار، محصولات شیمیایی با ۲۰ میلیون دلار و محصولات پلاستیکی با ۷ میلیون دلار در رده‌های بعدی جدول صادراتی قرار می‌گیرند.

کمری صادرات محصولات نباتی، مواد غذایی و فرش را نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه با افزایش توصیف کرد.

گفتنی است، صادرات اندونزی به ایران طی این مدت ۹۹ میلیون دلار برآورد شده که عمدتاٌ شامل محصولات شیمیایی، محصولات چوبی و سلولزی، اداوات مکانیکی و روغن‌های نباتی بوده است