دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی خبر داد:
تاریخ: 21:49 :: 1397/10/02
اقتصادی پویا با توسعه دستاوردهای ملی فضایی

  دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی معتقد است که با توسعه دستاوردهای ملی فضایی می توانیم به اقتصاد کشور رونق دهیم. به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی […]

 

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی معتقد است که با توسعه دستاوردهای ملی فضایی می توانیم به اقتصاد کشور رونق دهیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص ارتباط بخش فضایی با اقتصاد کشور، گفت: دستاوردهای ملی فضایی با خود یک حرکت و پویایی اقتصادی به همراه می آورد به شرطی که بودجه این بخش، موازی با نیازهای آن افزایش یابد.

وی افزود: بخشی از دستاوردهای فضایی بر اقتصاد تاثیر مثبت می گذارد و بخش دیگری هم خود می‌تواند به عنوان عامل رشد اقتصادی در کشور نقش‌آفرینی کند.

به گفته منطقی، فناوری فضایی جزء فناوری‌های پیشرفته در دنیا دسته‌بندی می شود و دسترسی به آن هم بسیار سخت است. اما دستیابی به این فناوری ها، نتایج اقتصادی زیادی برای کشورها دارد.

وی ادامه داد: دانشمندان ما روی بخشی از حوزه فضایی برنامه‌ریزی می‌کنند که هم بتوانند این دستاوردها را پیشرفته‌تر کنند و به قابلیت‌های بالاتری از آن برسند و هم این این دستاوردها را در اقتصاد کشور پیاده‌سازی کنند.