وزیر جهاد کشاورزی گفت:صادرات محصولات لبنی ایران به اروپا، اوراسیا، روسیه و سایر کشورها، نشان دهنده سلامت و استاندارد بودن محصولات غذایی و مواد لبنی کشور مطابق با استانداردهای اروپا است.
تاریخ: 22:16 :: 1397/10/01
وزیر جهاد کشاورزی:صادرات لبنیات ایران به اروپا نشان دهنده سلامت محصولات غذایی کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی پس از دیدار با مسئولان سازمان استاندارد در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم با توجه به حساسیتی که وجود دارد با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی،سازمان استاندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت، روز به روز محصولات سالم تری در اختیار شهروندان قرار بدهیم. وی […]

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی،محمود حجتی پس از دیدار با مسئولان سازمان استاندارد در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم با توجه به حساسیتی که وجود دارد با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی،سازمان استاندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت، روز به روز محصولات سالم تری در اختیار شهروندان قرار بدهیم.

وی افزود: البته این روند در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته، به طوری که تعداد زیادی از محصولات لبنی و غذایی کشور مطابق با استانداردهای اروپا، هم اکنون در حال صادرشدن به این منطقه، اوراسیا،روسیه و سایر کشورها است که نشان دهنده پیگیری های دستگاه های مختلف عضو گروه ملی استاندارد و سلامت این محصولات است.

حجتی با بیان این که با اقدامات کارشناسی و همکاری خوب اعضاء سازمان استاندارد و اعضای کارشناسی گروه ملی استانداردسازی محصولات کشاورزی و مواد خام مورد نیاز، دو مصوبه پیشنهاد شده بود که یکی از آن ها تصویب و مورد تائید قرار گرفت،اضافه کرد: تصمیم نهایی درخصوص مصوبه دیگر، پس از بررسی های مورد نیاز و با در نظر گرفتن قوانین و استاندارد های بین المللی و مقتضیات کشور اتخاذ می شود.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد:اقدامی که در جهت سلامت و استانداردسازی محصولات واسطه ای و نهاده های وارداتی یا محصولات نهایی تولید شده در داخل کشور به دبیری سازمان استاندارد در حال انجام شدن می باشد، با حساسیت ویژه ای در حال پیگیری است که محصولات غذایی کشور با استاندارد های بین المللی تولید شود