دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی تاکید کرد:
تاریخ: 0:13 :: 1397/09/28
جلوگیری از خروج ۸۰۰ میلیون دلار ارز از کشور با تولید مواد اولیه دارویی

  دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: با تولید مواد اولیه دارویی در داخل کشور، از خروج ۸۰۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کردیم که می توان آن را یک دستاورد بزرگ به حساب آورد. به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد […]

 

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: با تولید مواد اولیه دارویی در داخل کشور، از خروج ۸۰۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کردیم که می توان آن را یک دستاورد بزرگ به حساب آورد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در خصوص اولویت های ستاد توسعه زیست فناوری، بیان کرد: اولویت های ستاد مشخص است و برنامه های ما طبق اولویت های مشخص شده جلو می رود. بر این اساس، در سال ۱۴۰۴ ایران موفق خواهد شد ۳ درصد از سهم جهانی زیست فناوری را از آن خود کند.

وی افزود: در ستاد توسعه زیست فناوری موفق شدیم تا از دانش متخصصان این حوزه استفاده کنیم و در تولید محصولات زیست فناوری از آن ها بهره ببریم.

قانعی ادامه داد: ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری باید کاهش ارزبری را در اولویت برنامه های خودشان قرار دهند.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی هم چنین تصریح کرد: در حال حاضر در کشور ما واردات خوراک دام بیش از  ۲میلیارد دلار در سال است که خوراک دام، بیشترین سهم را در سبد واردات کشور دارد.