مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، گفت: طی 8 ماهه سال جاری صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی با 18 درصد رشد ارزشی و 17 درصد رشد وزنی همراه است.
تاریخ: 20:31 :: 1397/09/25
روند افزایشی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی

به گزارش شاتا، محمود بازاری با اعلام این خبر اظهار داشت: صادرات میوه و تره بار به ارزش ۸۶۶ میلیون دلار و وزن ۲ میلیون و ۳۱۰ هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۹ درصد رشد ارزشی و ۱۹ درصد رشد وزنی داشته است. وی افزود: طی ۸ ماه سال جاری، محصولات گل […]

به گزارش شاتا، محمود بازاری با اعلام این خبر اظهار داشت: صادرات میوه و تره بار به ارزش ۸۶۶ میلیون دلار و وزن ۲ میلیون و ۳۱۰ هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۹ درصد رشد ارزشی و ۱۹ درصد رشد وزنی داشته است.

وی افزود: طی ۸ ماه سال جاری، محصولات گل و گیاه به ارزش ۴۰۱ میلیون دلار و وزن ۱۶۰ هزار تن صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ ، ۴۰ درصد رشد در ارزش و ۵٫۴ درصد در وزن را تجربه کرده است.

بازاری روند صادرات شیرینی و شکلات کشور را افزایشی توصیف کرد و گفت: انواع شیرینی و شکلات به ارزش ۵۴۹ میلیون دلار و به وزن ۳۳۰ هزار تن صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۳۴ درصد افزایش ارزشی و ۳ درصد افزایش وزنی داشته است.

گفتنی است، صادرات صنایع تبدیلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد رشد در ارزش و ۲۷ درصد رشد در وزن داشته است.