دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی:
تاریخ: 23:08 :: 1397/09/09
رصد بازار و ابعاد اقتصاد زیستی در دنیا ضروری است

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: یکی از ضرورت های تحقق اقتصاد زیستی در کشور، رصد بازار و ابعاد اقتصاد زیستی در دنیا است. به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دیپلماسی […]

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: یکی از ضرورت های تحقق اقتصاد زیستی در کشور، رصد بازار و ابعاد اقتصاد زیستی در دنیا است.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دیپلماسی اقتصادی نقش برجسته ای در توسعه ابعاد اقتصاد  زیست فناوری کشور و توسعه بازارهای خارجی آن دارد، گفت: لازم است برای تدوین برنامه های فروش و بازار ابعاد اقتصاد زیستی در کشور و دنیا رصد و آینده نگاری شود.
وی افزود: باید بتوانیم در حوزه زیست فناوری تا سال ۱۴۰۴، ۳۱ میلیارد دلار تولید و فروش داشته باشیم تا به اهداف نقشه جامع علمی کشور و تحقق ۳ درصد بازار جهانی دست پیدا کنیم.
به گفته قانعی، اگر بخواهیم به این عدد دست بیابیم باید در یک روند صعودی و منطقی رشد پیدا کنیم زیرا نمی توانیم جهش یک شبه ای داشته باشیم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی خاطر نشان کرد: باید در سال های پیش رو نیز درآمد قابل توجهی از زیست فناوری برای کشور ایجاد شود