معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور گفت: برگزاري رويداد بزرگ اجلاس جهاني گردشگري و پيشتر از آن همدان ۲۰۱۸ فرصت بي نظيري است که ايران را به جهانيان معرفي کنيم.
تاریخ: 18:17 :: 1397/07/20
اجلاس جهانی گردشگری فرصتی برای معرفی ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی اصغر مونسان در همایش گردو و مبل و منبت تویسرکان گفت: در شرایطی که آمریکا سعی دارد ایران هراسی را در جهان مطرح کند، برگزاری این اجلاس گامی در جهت معرفی داشته های ایران و ملت ایران به جهانیان است. وی اضافه کرد: اجلاس آبان ماه یک […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی اصغر مونسان در همایش گردو و مبل و منبت تویسرکان گفت: در شرایطی که آمریکا سعی دارد ایران هراسی را در جهان مطرح کند، برگزاری این اجلاس گامی در جهت معرفی داشته های ایران و ملت ایران به جهانیان است.
وی اضافه کرد: اجلاس آبان ماه یک فرصت بی نظیر برای معرفی کشور در شرایط حاضر است و برای همدان بسیار مهم است تا نام این خطه با یک اسم بین المللی برای جهانیان شناخته شود.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: تلاش می کنیم تا همدان در جایگاه خود قرار بگیرد و از استاندار همدان که با درایت مسیر رشد گردشگری را فراهم و زیرساخت ها را مهیا کرده اند، قدردانی می کنم.
مونسان با بیان اینکه گردشگری یکی از مهمترین ابزارهای شتاب گیری پیشرفت برای کشورهای در حال توسعه محسوب می شود، افزود: گردشگری، اقتصاد سوم جهان محسوب می شود و از هر ۱۰ شغل، یک شغل مربوط به این حوزه است.
وی با بیان اینکه گردشگری کشورمان در سه بعد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می تواند تاثیر گذار باشد، تاکید کرد: با توسعه گردشگری درآمدهای ارزی کشور نیز افزایش یافته و همین موضوع موجب توسعه بخش های مختلف اقتصادی کشور می شود.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: در بخش فرهنگی، با توسعه گردشگری می توان تاریخ و تمدن کهن ایران زمین را به سرتاسر جهان انتقال داد چراکه یگانه راه انتقال فرهنگ و تاریخ هر کشوری توسعه گردشگری است.
مونسان بیان کرد: توسعه گردشگری در عرصه داخلی نیز به جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و توزیع عادلانه ثروت ختم می شود.
وی با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور برتر جهان در حوزه جاذبه های گردشگری است، افزود: دولت با در نظر گرفتن حداقل بودجه می تواند اشتغال زیادی در حوزه گردشگری ایجاد کند، به طوری که شاهد انفجار شغل باشیم.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور جدی گرفتن بیش از پیش بخش گردشگری را خواستار شد و گفت: در این بخش، حداقل ها تامین نشده است و باید توجه به این حوزه افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه یک میلیون سایت گردشگری در کشور وجود دارد، افزود: ۳۶ هزار اثر ثبت ملی در کشور وجود دارد که علیرغم همه تهدیدات شاهد رشد ۵۰ درصدی گردشگری در این مدت بوده ایم.
مونسان افزود: در حال حاضر بیشتر گردشگران منطقه ای را گردشگران سلامت تشکیل می دهند که برای ارز آوری در کشور شرایط خوبی فراهم کرده اند.
معاون رئیس جهوری تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید یکهزار و ۱۰۰ اثر به ثبت ملی رسیده و در یک سال گذشته ۳۰۰ بنای تاریخی مرمت شده است.
وی افزود: هم اکنون یکهزار و ۹۰۰ طرح گردشگری با ۴۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در دست اجرا است که تا پایان سال ۳۴۵ طرح به پایان می رسد.
مونسان تاکید کرد: همدان جزو پنج استان برتر کشور از لحاظ برخورداری از جاذبه های گردشگری است و می طلبد توجه ویژه ای به آن شود.