معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از بهره برداری از 41 هزار واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد و گفت: تاکنون در این واحدهای صنعتی برای 800 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است
تاریخ: 23:28 :: 1397/07/07
پایش و رصد روزانه وضعیت واحدهای صنعتی در سازمان صنایع کوچک/ اشتغال ۸۰۰ هزار نفری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

به گزارش شاتا، محمد علی عزیزمحمدی پس از بازدید از شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز، در جلسه شورای مدیران شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان این مطلب، افزود: دشمنان در ۴۰سال اخیر با اعمال تحریم ها، جنگ تحمیلی ۸ساله و طراحی انواع توطئه ها سعی در توقف حرکت عظیم انقلاب اسلامی شده اند اما […]

به گزارش شاتا، محمد علی عزیزمحمدی پس از بازدید از شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز، در جلسه شورای مدیران شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان این مطلب، افزود: دشمنان در ۴۰سال اخیر با اعمال تحریم ها، جنگ تحمیلی ۸ساله و طراحی انواع توطئه ها سعی در توقف حرکت عظیم انقلاب اسلامی شده اند اما هربار در نقشه های شوم خود ناکام شده اند و ملت ما با اتکا به توان داخلی در عرصه های مختلف شعار ما می توانیم را تجلی کرده اند.

عزیزمحمدی وجود التهابات بازار را ناشی از جنگ روانی دشمن در عرصه جنگ اقتصادی دانست و تصریح کرد: نباید به این فضای روانی که از سوی دشمن القا شده ، دامن زده شود و بایدبا همدلی ، بر این مشکلات فائق شویم.

وی در ادامه بر حمایت حداکثری از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی تاکید کرد و افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در این شرایط ، پا به پای صنعتگران حرکت می کند و رفع مشکلات آنها در اولویت قراردارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران پایش لحظه ای وضعیت واحد های صنعتی را از مهمترین برنامه های سازمان، اعلام کرد و ادامه داد: مسائل و مشکلات واحدها بصورت روزانه بررسی و رصد و تدابیری بمنظور رفع آنها اتخاذ می شود .

عزیزمحمدی تصریح کرد: نباید اجازه داد دشمن در این عرصه با القای فضای یاس و ناامیدی التهاب ایجاد کند و در این زمینه بطور حتم با الطاف الهی بر مشکلات غلبه خواهد شد.
وی گفت: باپیروی از منویات رهبر معظم انقلاب ، اجرای تدابیر دولت و با وحدت و همدلی همه اقشارجامعه،با غلبه بر مشکلات ، در جنگ اقتصادی تحمیلی از سوی دشمن نیز پیروز خواهیم شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه تا کنون ۸۰۸ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور ایجاد شده است گفت:علاوه برآن مجوز ایجاد حدود ۱۰۰شهرک صنعتی غیردولتی نیزبه بخش خصوصی داده شده است.

عزیزمحمدی با اشاره به اینکه این سازمان با توجه به سهم ۹۰درصدی صنایع کوچک و متوسط درکشور و به منظور حمایت از این صنایع ،خدمات حمایتی و نرم افزاری را به منظورتوسعه و ارتقای بهره‌وری ارائه می دهد گفت: ارتقای فناوری صنایع کوچک و متوسط در قالب شناسایی و رفع نیازهای فناورانه، ایجاد مرکز مبادله فناوری با سایر کشورها (مانند مرکز مبادله با کره جنوبی)، احداث شهرکهای فناوری، ایجاد مراکز تحقیق و توسعه مشترک از جمله برنامه های حمایتی محسوب می شود که درحال انجام است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران همچنین حمایت از ارتقای منابع انسانی صنایع کوچک و متوسط در قالب برگزاری دوره های آموزشی مدیریتی و مهارتی، برگزاری تورهای صنعتی، ایجاد مراکز آموزش هجوار کارگاهی ونیز توسعه بازارهای داخلی و صادراتی و حمایت از توسعه بازارهای داخلی و صادراتی صنایع کوچک و متوسط را از دیگر خدمات ارائه شده توسط این سازمان اعلام و تصریح کرد: برنامه های دیگری نظیرحضور در نمایشگاه، اعزام و دعوت از هیئت های تجاری، ایجاد و توسعه کنسرسیوم های صادراتی و برندهای مشترک نیزسوی این سازمان به منظور حمایت از توسعه بنگاههای کوچک و متوسط تولیدی انجام شده است .

عزیزمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه به هم رسانی صنایع کوچک و متوسط به عنوان یکی از سیاستهای وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت است، گفت: این سازمان از طریق توسعه خوشه های کسب وکارو استقرار نظام مبادلات پیمانکاری فرعی (SPX) گام های موثری در راستای پیوند صنایع کوچک و متوسط و بزرگ صورت داده است.

وی اضافه کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی به منظور بهبود فضای کسب وکاردر صدد تدوین قوانین و مقررات متناسب با صنایع کوچک و متوسط و تسهیل فرایند ایجاد و توسعه کسب وکار است که در این زمینه اقداماتی انجام شده است

برچسب ها: